19:11 | 07.03.15 | Նորություններ | 5609
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը հանդես է եկել դասախոսությամբ Երեւանի Պետական Համալսարանի Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետին կից հեռաուսուցման լաբորատորիայի` Մարքեթինգի եւ հասարակայության հետ կապերի ոլորտում վերապատրաստման հատուկ դասընթացի մասնակիցների համար:
Ընկերության ղեկավարը` որպես հրավիրված դասախոս, լսարանին ծանոթացրել է ռազմավարական մարքեթինգի եւ բրենդինգի մասնագիտական դասընթացի հետ եւ ներկայացրել «Ինչպես կառավարել ղեկավարին» թեմայով դասախոսություն:
«Որպես Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի ղեկավար՝ ինձ համար շատ հաճելի է տեսնել զգալի առաջընթաց կրթության մեջ թվային տեխնոլոգիաների օգտագործման ոլորտում։ Ժամանակակից տեխնոլոգիաներն օգնում են դարձնել մարդկանց կյանքն ավելի լավ եւ ստանալ որակյալ կրթություն, այդ թվում` հեռահար: Շնորհակալ եմ Երեւանի Պետական Համալսարանի ղեկավարությանը հրավերի եւ նոր տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ մասնագիտական կրթության զարգացման գործում իմ փոքրիկ ավանդն ունենալու հնարավորության համար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում Beeline-ի ղեկավարությանը` ի դեմ Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին, չափազանց հետաքրքիր դասախոսության եւ հեռաուսուցման լաբորատորիայի հանդեպ ցուցաբերած ուշադրության համար»,- իր հերթին նշել է ԵՊՀ Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի հեռաուսուցման լաբորատորիայի ղեկավար Արտաշես Խուրշուդյանը:
ԵՊՀ Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի հեռաուսուցման լաբորատորիան Հայաստանում պետական կրթական հաստատություններից առաջինն է ներդրել հեռահար ուսուցման համակարգը off-line եւ on-line ձեւաչափերով: Դասընթացի ունկնդիրներին հնարավորություն է ընձեռնվում դառնալ հասարակայնության հետ կապերի, մարքեթինգի, սոցիոլոգիայի, տնտեսագիտության, միջազգային հարաբերությունների եւ այլ ոլորտների մասնագետներ:

19:11 | 07.03.15 | Новости | 5619
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин выступил с лекцией в рамках специального курса переподготовки в сфере PR и Маркетинг лаборатории дистанционного обучения при факультете социологии Ереванского Государственного университета.
Глава компании, в качестве приглашенного лектора, ознакомил слушателей с профессиональным курсом стратегического маркетинга и брендинга, а также представил презентацию «Как управлять своим боссом». В общей сложности на лекции присутствовали более 30 слушателей, в том числе преподаватели ЕГУ, руководство лаборатории дистанционного обучения, студенты, журналисты и практикующие специалисты сферы маркетинга и связей с общественностью.
«Как руководителю лидирующего телекоммуникационного оператора Армении, мне очень приятно видеть значительный прогресс использования цифровых технологий в образовании и самому стать частью того, как современные технологии на деле помогают изменить жизнь людей к лучшему, получить качественное образование, в том числе, дистанционное. Благодарю руководство Ереванского Государственного университета за приглашение и за предоставленную возможность внести свой небольшой вклад в развитие профессионального образования с использованием новых информационных технологий», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Выражаю благодарность руководству Beeline в лице Генерального директора за очень интересную лекцию и внимание к нашей лаборатории дистанционного обучения. Ваш опыт успешного менеджера и руководителя одной из самых крупных компаний страны чрезвычайно ценен и актуален для студентов и слушателей нашего курса», - отметил Руководитель лаборатории дистанционного обучения факультета социологии ЕГУ Арташес Хуршудян.
Отметим, что лаборатория дистанционного обучения факультета социологии ЕГУ первой среди государственных образовательных учреждений Армении внедрила систему удаленного обучения в форматах off-line и on-line. Слушателям курса предоставляется уникальная возможность стать дипломированными специалистами в сферах PR и маркетинга, социологии, экономики, международных отношений и других специальностей.