17:18 | 20.02.15 | Նորություններ | 4930
Orange հիմնադրամն այսօր կրթաթոշակ է հանձնել Երեւանի, Գավառի, Գորիսի, Գյումրիի, Իջեւանի, Կապանի, Վանաձորի եւ Եղեգնաձորի համալսարանների բարձր առաջադիմություն ունեցող 100 ուսանողի:
Ուսանողները մասնակցել են նաեւ «Օրանժ Արմենիա» ընկերության Մարդկային ռեսուրսների կառավարման մասնագետի կողմից «Ինչպես ընտրել մասնագիտություն եւ հաջողությամբ անցնել աշխատանքային հարցազրույցը» թեմայով կազմակերպված սեմինարին:
«Մեզ համար արդեն բարի ավանդույթ է դարձել բարձրագույն կրթություն ստանալու հարցում ուսանողներին աջակցելը: Արդեն չորս տարի է, ինչ սոցիալական ծրագրերի շրջանակում կրթաթոշակներ ենք տրամադրում ուսանողներին՝ նպատակ ունենալով թեթեւացնել նրանց ընտանիքների ֆինանսական բեռը եւ նպաստել ինչպես Երեւանի, այնպես էլ մարզային համալսարաններում սովորող երիտասարդների  հետագա մասնագիտական զարգացմանը: Կարծում ենք նաեւ, որ մեր այսօրվա հանդիպում-սեմինարը կօգնի ուսանողներին ընտրել իրենց մասնագիտական ներուժն ապագայում լիարժեքորեն դրսեւորելու համար անհրաժեշտ ուղիները»,- ասել է Orange հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
2011-ից ի վեր` «Օրանժ Արմենիայում» մասնագիտական պրակտիկա է անցել 200 ուսանող: Այս ընթացքում Orange հիմնադրամը կրթաթոշակ է տրամադրել ավելի քան 350 ուսանողի:
Կրթաթոշակառու ուսանողների ընտրությունը կատարվել է վերջիններիս դիմումների հիման վրա՝ հաշվի առնելով ուսանողի ուսումնական առաջադիմությունը եւ ընտանիքի ֆինանսական դրությունը:

17:18 | 20.02.15 | Новости | 4909
Фонд Orange сегодня предоставил стипендии 100 студентам с хорошей успеваемостью, проходящим обучение в университетах Еревана, Гавара, Гориса, Гюмри, Иджевана, Капана, Ванадзора и Ехегнадзора.
Студенты также приняли участие в семинаре Orange Armenia «Как выбрать профессию и успешно пройти собеседование», который провели специалисты компании по управлению человеческими ресурсами.
«Для нас уже стало доброй традицией поддерживать студентов в получении образования. Уже 4 года как в рамках социальных программ мы предоставляем стипендии, с целью облегчения финансового груза их семей и стимулирования дальнейшего профессионального развития студентов университетов как Еревана, так и региональных университетов. Мы считаем также, что наш сегодняшний семинар поможет студентам выбрать необходимые пути для полноценного раскрытия своего профессионального потенциала в будущем», - сказал председатель совета фонда Orange Франсис Желибтер.
Начиная с 2011 года в Orange Armenia профессиональную практику прошли 200 студентов. В этот период фонд Orange предоставил стипендии более чем 350 студентам.
Выбор стипендиантов осуществлялся на основании запросов студентов, учитывая их успеваемость и финансовое положение.