17:41 | 24.12.14 | Նորություններ | 5549
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ադմինիստրատիվ վարչության աշխատակիցները նախաձեռնությամբ եւ անձնական միջոցներով համակարգչային դասասենյակ է ստեղծվել Կոտայքի մարզի Բյուրեղավան համայնքի երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության գիշերօթիկ հաստատությունում:
Նրանց նախաձեռնությանը միացել է նաեւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տնօրինությունը:
Միասնական նվիրման արդյունքում գիշերօթիկ հաստատությանը տրամադրվել է 15 համակարգիչ, նույնքան սեղան եւ աթոռ, LCD հեռուստացույց, DVD նվագարկիչ եւ ջրատաքացուցիչ 2 կաթսա:
Ընկերությունը տրամադրել է նաեւ «Home-Zone Turbo» սակագնային պլանի շրջանակում գործող 4G/Wi-Fi երթուղղիչ, ինչպես նաեւ ստեղծել է համակարգչային ներքին ցանց:
«Հասարակության հանդեպ հարգանքն ու հոգատարությունը կարեւոր տեղ են զբաղեցնում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում: Միասին հաջողության հասնելու կամքն ու վճռականությունը կարեւոր են որպես ձեռքբերում: Այս սկզբունքով առաջնորդվող մեր աշխատակիցները գիտակցում են նաեւ յուրաքանչյուր երեխայի համար կրթական բարենպաստ միջավայրի ապահովման կարեւոր նշանակությունը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:41 | 24.12.14 | Новости | 5528
По инициативе и на личные средства сотрудников административного управления ВиваСелл-МТС создан компьютерный класс в школе-пансионате для детей с особыми потребностями общины Бюрегаван Котайкского марза.
К их инициативе присоединилось также руководство ВиваСелл-МТС.
Благодаря совместным пожертвованиям учебному заведению было выделено 15 компьютеров и столько же столов, LCD-телевизор, DVD-плеер, а также 2 водонагревателя.
Компания также предоставила школе модем 4G/Wi-Fi, подключенный к тарифному плану Home-Zone Turbo, и установила внутреннюю компьютерную сеть.
«Уважение к обществу и забота занимают важное место для ВиваСелл-МТС. Воля и решимость к совместному достижению успеха важны сами по себе. Наши сотрудники, которые руководствовались этим принципом, осознают также важность обеспечения благоприятной среды для обучения каждого ребенка»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.