15:55 | 22.12.14 | Նորություններ | 4741
Beeline-ը՝ Երեւանի քաղաքապետարանի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ, «Երեխաների զարգացման անկյուններ» է բացել Երեւանի թ. 109 մանկապարտեզում եւ Ֆ.Նանսենի անվան համար 150 հիմնական դպրոցում:
Անկյունները բացվել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում, որի նպատակն է խթանել ներառական կրթության զարգացումը Հայաստանի մարզերում եւ Երեւանում։
Նորաբաց կենտրոնները զինվել են հատուկ զարգացնող խաղերով եւ գրականությամբ, երեխաներին տրամադրվել են Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից արտադրված զարգացնող խաղալիքներ։
«Beeline»-ը ողջունում եւ կարեւորում է այն ծրագրերի իրականցումը, որոնք օգնում են  երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը։ Համոզված եմ, որ ամանորյա տոների նախաշեմին այս վառ եւ լուսավոր կենտրոնների եւ մեր ուշադրության շնորհիվ մեզ կհաջողվի երեխաներին փոխանցել մեր սերն ու ջերմություն»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Մանկական զարգացման հիմնադրամը» կարեւորում է ներառական կրթության զարգացումը եւ կրթության առանձնահատուկ պայմանների կարիք ունեցող երեխաների ներառումը։ Ներառումը բավականին նուրբ ու աշխատատար գործընթաց է, որի մեջ պիտի ներգրավել հասարակության տարբեր շերտերի՝ երեխաների, ծնողների, մասնագետների, հասարակական եւ պետական սեկտորի ներկայացուցիչների»,- ասել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը։
«Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագիրը մեկնարկել է 2014թ. սեպտեմբերի 10-ին։ Ծրագրի շրջանակում Արարատի մարզի Այնթափ համայնքի մանկապարտեզում եւ Նոր Խարբերդի թիվ 2-րդ դպրոցում եւս բացվել են «Beeline երեխաների զարգացման անկյուններ:

15:55 | 22.12.14 | News | 4732
Jointly with Yerevan Mayor’s Office and Child Development Foundation, Beeline opened Children Development Corners in N109 kindergarten and N150 basic school after F. Nansen in Yerevan.
Beeline Children Development Corners opened within “Knowledge for the Sake of Prosperity” which is aimed at contributing to growth of inclusive education in Armenian marzes and capital.
Children Development Centers are equipped with special developing games and literature prepared by the associates of Child Development Fund.
“Beeline attaches special importance to the programs which help children and youth change their lives for the better. I am sure that on New Year’s eve, these bright centers will help us give our love and warmth to children and what is more important - help children  with special needs integrate in society as quickly as possible’’, noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Child Development Foundation thinks it critical to develop inclusive education and involve children with special needs. It’s rather a delicate and tedious process and we should involve representatives of various layers of the society into it - children, parents, specialists, representatives of public sector and NGOs. Such programs change society’s attitude to peculiarities of people”, said Director of Child Development Foundation Lusine Simonyan.