15:55 | 22.12.14 | Նորություններ | 4741
Beeline-ը՝ Երեւանի քաղաքապետարանի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ, «Երեխաների զարգացման անկյուններ» է բացել Երեւանի թ. 109 մանկապարտեզում եւ Ֆ.Նանսենի անվան համար 150 հիմնական դպրոցում:
Անկյունները բացվել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում, որի նպատակն է խթանել ներառական կրթության զարգացումը Հայաստանի մարզերում եւ Երեւանում։
Նորաբաց կենտրոնները զինվել են հատուկ զարգացնող խաղերով եւ գրականությամբ, երեխաներին տրամադրվել են Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից արտադրված զարգացնող խաղալիքներ։
«Beeline»-ը ողջունում եւ կարեւորում է այն ծրագրերի իրականցումը, որոնք օգնում են  երեխաներին եւ երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը։ Համոզված եմ, որ ամանորյա տոների նախաշեմին այս վառ եւ լուսավոր կենտրոնների եւ մեր ուշադրության շնորհիվ մեզ կհաջողվի երեխաներին փոխանցել մեր սերն ու ջերմություն»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Մանկական զարգացման հիմնադրամը» կարեւորում է ներառական կրթության զարգացումը եւ կրթության առանձնահատուկ պայմանների կարիք ունեցող երեխաների ներառումը։ Ներառումը բավականին նուրբ ու աշխատատար գործընթաց է, որի մեջ պիտի ներգրավել հասարակության տարբեր շերտերի՝ երեխաների, ծնողների, մասնագետների, հասարակական եւ պետական սեկտորի ներկայացուցիչների»,- ասել է Մանկական զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Լուսինե Սիմոնյանը։
«Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագիրը մեկնարկել է 2014թ. սեպտեմբերի 10-ին։ Ծրագրի շրջանակում Արարատի մարզի Այնթափ համայնքի մանկապարտեզում եւ Նոր Խարբերդի թիվ 2-րդ դպրոցում եւս բացվել են «Beeline երեխաների զարգացման անկյուններ:

15:55 | 22.12.14 | Новости | 4758
Beeline, совместно с мэрией Еревана и Фондом детского развития, открыл «Уголки детского развития» в ереванском детском саду №109 и в основной школе №150 им. Ф.Нансена.
«Уголки детского развития Beeline» открылись в рамках программы «Знания во имя процветания, цель которого - способствовать развитию инклюзивного образования в марзах Армении и в столице.
Центры детского развития оснащены специальными развивающими играми и литературой, подготовленной сотрудниками Фонда детского развития.
«Beeline придает особую важность программам, которые помогают детям и молодежи изменить свою жизнь к лучшему. Уверен, что накануне новогодних праздников, благодаря этим светлим и ярким центрам, нам удастся передать детям нашу любовь и теплоту, а самое главное, помочь малышам с особыми потребностями максимально быстро интегрироваться в общество»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Фонд детского развития считает очень важным развивать инклюзивное образование и вовлекать детей, нуждающихся в особых условиях. Это довольно тонкий и трудоемкий процесс, в который нужно вовлекать представителей различных слоев общества - детей, родителей, специалистов, представителей общественных и государственных секторов. Подобные программы меняют отношение общества к особенностям людей»,- сказала директор Фонда детского развития Лусине Симонян.