16:11 | 11.12.14 | Նորություններ | 5390
Beeline-ի եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի համագործակցության արդյունքում կրթական միջոցառումների է մասնակցել ավելի քան 11 հազ. երեխա։
Ընթացիկ տարում իրականացվել է 138 միջոցառում՝ շրջայցեր կենտրոնի ցուցասրահներում, արվեստագետների մասին վավերագրական ֆիլմի դիտումներ, ծանոթություն թանգարանում ներկայացված նմուշներին։ Ծրագրի բոլոր մասնակիցներին հնարավորություն է տրվել սեփական աշխատանքները ստեղծել։
Գաֆէսճեան կենտրոնում այս տարի Beeline-ի հովանավորությամբ անցկացվել է հինգ ծրագիր՝ «Կախարդական լաբիրինթ», Քաղաք «Հունդերթվասեր», «Ամառային քանդակների պարտեզ», «Ձեւավորիր քո ափսեն» եւ «Քաղաքն իմ մեջ», ինչպես նաեւ Երեխաների պաշտպանության օրվան նվիրված միջոցառում։
«Հետեւելով ծրագրերի ընթացքին, շփվելով երեխաների եւ նրանց ծնողների հետ, ծանոթանալով նրանց ստեղծագործական աշխատանքներին եւ արձագանքներին, միանշանակորեն կարող եմ ասել, որ մեզ հաջողվեց պարգեւել մեր փոքրիկներին եւ նրանց ծնողներին դրական լիցքեր, անմոռանալի տպավորություններ։ Ուրախ ենք, որ հաղորդակցվելով արվեստի պատմությանը՝ նոր բացահայտումների միջոցով նրանք հարստացրին իրենց գիտելիքները, իսկ մենք Ամանորի նախաշեմին մաղթենք մեր երեխաներին նոր ձեռքբերումներ, պայծառ տրամադրություն եւ մեծ ոգեւորություն»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

Executive Director of the Cafesjian Center for the Arts Vahagn Marabyan
Owing to cooperation between Beeline and Cafesjian Center for the Arts, over 11 000 children took part in cultural and educational activities.
In total, 138 events were carried out this year, among them youth, family and educational programs aimed at the aesthetic education of children.
“Social projects implemented along with Cafesjian Center for the Arts aim to change the life of children and their parents for the better. Keeping up with the realization of the projects, communicating with children and getting acquainted with their creative works and feedback, we can confidently state that we managed to bestow positive emotions and unforgettable impressions upon the children and their parents. We are happy that owing to introduction to the history of art and new revelations, the children expanded their horizons. On the threshold of New Year, I would like to wish them new achievements, bright impressions and great inspiration”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“I am sincerely grateful to our regular partner Beeline, which sponsors educational projects carried out by Cafesjian Center for the Arts”, said Executive Director of the Cafesjian Center for the Arts Vahagn Marabyan.