16:51 | 12.11.14 | Նորություններ | 4760
Beeline-ին շնորհվել է հավաստագիր «Կանաչ տնտեսության» խթանման, լավագույն փորձի, «կանաչ» ծրագրերի իրականացման եւ դրանց շարունակական աջակցման համար։
Հավաստագիրը շնորհել է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը՝ հիմք ընդունելով ՀԳՀՄ-ի կողմից մշակված 12 չափանիշները` շրջակա միջավայրի պահպանում, հաստատության ներսում կիրառվող սոցիալ-աշխատանքային կանոններ, արտադրական թափոնների հետագա տնօրինման մեխանիզմներին համապատասխան ISO ստանդարտի առկայություն, բնապահպանական վճարների մուծման պարտաճանաչություն, ուսումնական ծրագրերի իրականացում եւ այլն:
«Կանաչ» տնտեսությունում կարեւոր նշանակություն ունեն ռեսուրսախնայողությունը, էներգախնայողությունը եւ լավ մենեջմենթը։ ՀԳՀՄ հարցումները եւ գնահատումները ցույց են տվել, որ հատկապես ուսանելի է Beeline-ի ռազմավարությունը ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործման գործընթացում, իսկ ընկերության փորձը համարվել է լավագույնը, քանի որ այն կիրառելի է նաեւ փոքր ու միջին ձեռնարկությունների շրջանում, ավելին այն հնարավորություններ է ստեղծում բնական պաշարների օգտագործման օպտիմալացման, իրազեկության բարձրացմանը եւ շրջակա միջավայրի պահպանման համար: Շնորհավորում եմ Beeline-ին եւ հայտնում իմ շնորհակալությունը պատասխանատու գործունեության համար»,-նշեց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
«Շրջակա միջավայրի պահպանությանն ուղղված ծրագրերը մշտապես գտնվում են Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում։ Ցանկանում եմ իմ խորին շնորհակալությունը հայտնել ՀԳՀՄ-ին այս պարտավորեցնող հավաստագրի համար եւ վստահեցնել, որ Beeline-ն իրականացնում է եւ կշարունակի իրականացնել այնպիսի ծրագրեր, որոնք կօգնեն դարձնել մարդկանց կյանքն ավելի լավը՝ նպաստելով ապագա սերնդի համար բարեկեցիկ պայմանների ստեղծմանը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

16:51 | 12.11.14 | Новости | 5046
Beeline награжден в Армении сертификатом за лучший опыт в содействии «зеленой экономике» и за реализацию «зеленых» программ.
Сертификат выдан Республиканским союзом работодателей Армении на основе 12-ти критериев оценки: охрана окружающей среды, принятые в компании нормы социального и делового поведения, наличие соответствующего сертификата ISO о механизмах хранения и переработки промышленных отходов, ответственный подход к выплате экологических взносов, реализация образовательных программ и т.д.
«В сфере «зеленой» экономики важную роль играет экономия ресурсов, экономия электроэнергии и хороший менеджмент. Опросы и оценки Республиканского союза работодателей Армении показали, что особо поучительной является стратегия Beeline по отношению к продуктивному использованию ресурсов, а опыт компании признан лучшим, поскольку, его применение возможно в среде организаций малого и среднего бизнеса. Поздравляю Beeline и выражаю благодарность за ответственную деятельность», - отметил президент Республиканского союза работодателей Армении Гагик Макарян.
«Проекты с экологической составляющей традиционно находятся в центре внимания нашей компании. Благодарю союз работодателей Армении за эту почетную, но в то же время обязывающую награду, и хочу отметить, что Beeline продолжит реализовывать программы, которые помогают сделать жизнь лучше и создадут благоприятные условия для последующих поколений», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.