16:51 | 12.11.14 | Նորություններ | 4760
Beeline-ին շնորհվել է հավաստագիր «Կանաչ տնտեսության» խթանման, լավագույն փորձի, «կանաչ» ծրագրերի իրականացման եւ դրանց շարունակական աջակցման համար։
Հավաստագիրը շնորհել է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը՝ հիմք ընդունելով ՀԳՀՄ-ի կողմից մշակված 12 չափանիշները` շրջակա միջավայրի պահպանում, հաստատության ներսում կիրառվող սոցիալ-աշխատանքային կանոններ, արտադրական թափոնների հետագա տնօրինման մեխանիզմներին համապատասխան ISO ստանդարտի առկայություն, բնապահպանական վճարների մուծման պարտաճանաչություն, ուսումնական ծրագրերի իրականացում եւ այլն:
«Կանաչ» տնտեսությունում կարեւոր նշանակություն ունեն ռեսուրսախնայողությունը, էներգախնայողությունը եւ լավ մենեջմենթը։ ՀԳՀՄ հարցումները եւ գնահատումները ցույց են տվել, որ հատկապես ուսանելի է Beeline-ի ռազմավարությունը ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործման գործընթացում, իսկ ընկերության փորձը համարվել է լավագույնը, քանի որ այն կիրառելի է նաեւ փոքր ու միջին ձեռնարկությունների շրջանում, ավելին այն հնարավորություններ է ստեղծում բնական պաշարների օգտագործման օպտիմալացման, իրազեկության բարձրացմանը եւ շրջակա միջավայրի պահպանման համար: Շնորհավորում եմ Beeline-ին եւ հայտնում իմ շնորհակալությունը պատասխանատու գործունեության համար»,-նշեց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
«Շրջակա միջավայրի պահպանությանն ուղղված ծրագրերը մշտապես գտնվում են Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում։ Ցանկանում եմ իմ խորին շնորհակալությունը հայտնել ՀԳՀՄ-ին այս պարտավորեցնող հավաստագրի համար եւ վստահեցնել, որ Beeline-ն իրականացնում է եւ կշարունակի իրականացնել այնպիսի ծրագրեր, որոնք կօգնեն դարձնել մարդկանց կյանքն ավելի լավը՝ նպաստելով ապագա սերնդի համար բարեկեցիկ պայմանների ստեղծմանը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

16:51 | 12.11.14 | News | 4727
Beeline was awarded certificate for the best practice in supporting “green economy” and realizing “green” programs.
The certificate was issued by the Republican Union of Employers of Armenia relying on 12 evaluation criteria – protection of the environment, adoption of social and business conduct norms, relevant ISO certificate on the mechanisms of conservation and processing of industrial wastes, responsible approach to environmental payments, realization of educational programs, etc.
“Resource saving, saving of electric power and proper management play an important role in the sphere of “green” economy. Surveys and assessments made by the Republican Union of Employers of Armenia showed that Beeline’s strategy to productive use of resources is particularly instructive and the company’s practice was named the best as it can be applied among SMEs. I would like to congratulate Beeline and express my gratitude for its responsible activities”, said Executive Director of the Republican Union of Employers of Armenia Gagik Makaryan.
“Environmental projects are traditionally in the focus of interest of Beeline. I would like to thank the Republican Union of Employers of Armenia for this honorary and at the same time obliging award and would like to note that Beeline will continue to carry out projects which help change the lives of people for the better and create favorable conditions for coming generations”, Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin noted. --0--