13:33 | 06.11.14 | Նորություններ | 3491
ԵՊՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կրթական եւ հետազոտական կենտրոնում այսօր կայացել է Samsung ընկերության աջակցությամբ վերազինված լսարանի բացմանը:
ԵՊՀ նորաբաց կենտրոնում տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներ կուսումնասիրեն պլանշետների ծրագրերի ծրագրավորման դասընթացներ:
Կենտրոնի բացումից հետո ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն ու Samsung ընկերության ԱՊՀ երկրների նախագահ Սանգ Չուլ Լին ստորագրել են կրթական բնագավառում ծրագրավորման եւ ՏՏ հիմունքների ոլորտում լրացուցիչ կրթության զարգացման մասին համաձայնագիր:
Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ նախարարությունը մտադիր է ԵՊՀ-ում ՏՏ ոլորտի եւ ծրագրավորման գիտահետազոտական կենտրոն ստեղծել:
Այսօր բացված լսարանը նախատեսվում է օգտագործել ՏՏ կրթական եւ հետազոտական կենտրոնում իրականացվող մագիստրոսական ծրագրերի դասընթացների, գործնական եւ լաբորատոր պարապմունքների ժամանակ, ինչպես նաեւ ոչ մասնագիտական ֆակուլտետների համար նախատեսված «Համակարգչից օգտվելու հմտություններ» եւ «Android ծրագրավորման ներածություն» դասընթացներ մշակելու եւ իրականացնելու համար:

13:33 | 06.11.14 | Новости | 2490
В учебно-исследовательском центре информационных технологий Ереванского государственного университета (ЕГУ) сегодня состоялось открытие аудитории, переоборудованной при содействии компании Samsung.
В новом центре студенты разных факультетов ЕГУ будут изучать курсы программирования приложений для планшетных устройств.
После открытия центра министр образования и науки Армении Армен Ашотян и президент Samsung по странам СНГ Санг Чул Ли подписали соглашение о развитии дополнительного образования в области программирования и основ ИТ.
Армен Ашотян отметил, что ЕГУ намерен создать научно-исследовательский центр, который будет специализироваться на сфере ИТ и программирования.
Открытую сегодня аудиторию планируется использовать для магистерских курсов, практических и лабораторных занятий, а также для разработки и проведения курсов «Навыки работы с компьютером» и «Введение в Android-программирование» для студентов непрофильных факультетов.