10:24 | 19.05.14 | Նորություններ | 4775
Բնության պահպանության միջազգային միության Նիդերլանդների ազգային կոմիտեի ծրագրերի համակարգող Մարկ Հոխեսլախը ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին պարգեւատրել է հավաստագրով՝ Հայաստանի բնության պահպանության գործում ունեցած մեծ ավանդի համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համատեղ ջանքերով իրականացվող` Կովկասյան կենսաբազմազանության ապաստարանի հայաստանյան ծրագիրը:
Այն Հարավային Կովկասում դեռեւս միակ կառավարվող մասնավոր տարածքն է:
Նախագծի արդյունավետության մասին են փաստում տարածքի՝ կենսաբազմազանության աճի նկատելի արդյունքները, այդ թվում՝ ՀՀ Կարմիր գրքում գրանցված մի շարք կենդանատեսակների, մասնավորապես` բեզոարյան այծերի, քարարծիվների, գառնանգղերի քանակական աճը եւ Կովկասյան հովազի առկայությունը:

10:24 | 19.05.14 | News | 4754
VivaCell-MTS office hosted the representatives of the IUCN National Committee of the Netherlands (IUCN) and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets - VivaCell-MTS’s main partner for environmental projects.
During the visit the IUCN NL representatives presented the mission and objectives of IUCN, as well as the joint conservation project implemented by FPWC and VivaCell-MTS in Armenia - the Caucasus Wildlife Refuge project in Ararat region.
The measurable increase of wildlife in CWR is a direct indicator of the project’s efficiency, mainly the increase of Bezoar goats, Bearded vultures, Golden eagles and the presence of the endangered Caucasian leopard in CWR.
IUCN NL coordinator for projects for the purchase of Nature programme Marc Hoogeslag awarded the General Manager of VivaCell-MTS Ralph Yirikian with a certificate of recognition for his vast contribution to nature conservation in Armenia.