ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ունի ամենաընդարձակ ցանցը Հայաստանում, որը ներառում է ավելի քանի 1060 3G եւ 200 4G բազային կայաններ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին Վանաձորում կայացած 4G /LTE ցանցի թողարկման ժամանակ ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը
«42,2 Մբիթ/վրկ արագությամբ ցանցը հասանելի է Հայաստանի 615 բնակավայրերում եւ 48 քաղաքներում: 2005 թվականից առ այսօր ցանցի կառուցման, զարգացման եւ արդիականացման համար ներդրվել է ավելի քան $ 500 միլիոն»,-ասել է նա:
Ներկայումս 4G /LTE ցանցը հասանելի է Երեւանում, Դիլիջանում, Վանաձորում, Ծաղկաձորում եւ Գյումրիում՝ ապահովելով մինչեւ 150 Մբիթ/վրկ արագություն:
Ռալֆ Յիրիկյանի փոխանցմամբ, 2005-ից մինչ օրս ընկերությունը կատարել է ավելի քան 20 մլրդ ՀՀ դրամի սոցիալական եւ 169 միլիարդ դրամի կապիտալ ներդրումներ:

10:23 | 06.03.14 | News | 3044
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian stated it at the launch of the new 4G/LTE network in Vanadzor, Mediamax reports.
“The network provides a speed of up to 42.2Mbps and is available in 615 settlements and 48 cities in Armenia. Since 2005 over $ 500mln was invested for the launch, development and upgrade of the network”, he said.
As of today, the 4G/LTE network is available in Yerevan, Dilijan, Vanadzor, Tsakhkadzor and Gyumri and provides speeds up to 150Mbps.
According to Ralph Yirikian, the company has made AMD 20bln social and AMD 169bln capital investments since 2005.