ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ունի ամենաընդարձակ ցանցը Հայաստանում, որը ներառում է ավելի քանի 1060 3G եւ 200 4G բազային կայաններ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին Վանաձորում կայացած 4G /LTE ցանցի թողարկման ժամանակ ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը
«42,2 Մբիթ/վրկ արագությամբ ցանցը հասանելի է Հայաստանի 615 բնակավայրերում եւ 48 քաղաքներում: 2005 թվականից առ այսօր ցանցի կառուցման, զարգացման եւ արդիականացման համար ներդրվել է ավելի քան $ 500 միլիոն»,-ասել է նա:
Ներկայումս 4G /LTE ցանցը հասանելի է Երեւանում, Դիլիջանում, Վանաձորում, Ծաղկաձորում եւ Գյումրիում՝ ապահովելով մինչեւ 150 Մբիթ/վրկ արագություն:
Ռալֆ Յիրիկյանի փոխանցմամբ, 2005-ից մինչ օրս ընկերությունը կատարել է ավելի քան 20 մլրդ ՀՀ դրամի սոցիալական եւ 169 միլիարդ դրամի կապիտալ ներդրումներ:

10:23 | 06.03.14 | Новости | 4762
У ВиваСелл-МТС самая широкая сеть в Армении, которая включает более 1060 3G и 200 4G базовых станций.
Как сообщает Медиамакс, об этом на церемонии запуска сети 4G /LTE в Ванадзоре сказал гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Сеть со скоростью 42,2 Мбит/с доступна в 615 населенных пунктах и 48 городах Армении. Начиная с 2005 года для запуска, развития и модернизации сети было инвестировано более $ 500 млн»,- сказал он.
В настоящее время сеть 4G /LTE доступна в Ереване, Дилижане, Ванадзоре, Цахкадзоре и Гюмри и обеспечивает скорость до 150 Мбит/с.
По словам Ральфа Йирикяна, с 2005 года до настоящего времени компания сделала социальные инвестиции на более 20 млрд. драмов и капитальные инвестиции на 169 млрд. драмов.