13:37 | 25.11.13 | Նորություններ | 5320
ԱրմենՏել ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը`Beeline) Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության հետ համատեղ այսօր հայտարարել է «Beeline Scholarship» ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրի շրջանակներում ԱրմենՏել ընկերությունը շուրջ 100 հայ ուսանողի կտրամադրի կրթաթոշակ` վճարելով նրանց մեկ կիսամյակի ուսման վարձը: Յուրաքանչյուր ուսանողին տրամադրվող աջակցության գումարը չի գերազանցի 300.000 դրամը: Ծրագրին կարող են մասնակցել երկրորդից չորրորդ կուրսի վճարովի համակարգում սովորող ուսանողները, ովքեր այլ կրթաթոշակ չեն ստանում:
«Ծրագրի շրջանակներում 38 բուհերի ուսանողներ հնարավորություն կունենան կրթաթոշակ  ստանալ եւ շարունակել իրենց կրթությունը, ինչի համար պետք է հստակ շարադրեն` ի՞նչ փոփոխություններ կիրականացնեն իրենց ոլորտում: Մեր հերթական ծրագիրը կօգնեի երիտասարդներին ինքնուրույն պայմաններ ստեղծել ապագայում հաջողության հասնելու համար»,-ասել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Կրթաթոշակը բաց է Հայաստանի պետական բուհերի ուսանողների համար, ովքեր մասնագիտանում են հետևյալ ոլորտներում`սոցիալական և հումանիտար գիտություններ, արվեստ, ճարտարագիտություն, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, իրավունք, միջազգային հարաբերություններ, տնտեսագիտություն, բիզնես կառավարում, ճշգրիտ ու բնական գիտություններ:
Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արևիկ Սարիբեկյանի փոխանցմամբ, ծրագիրը կիրականացվի երկու փուլով: Առաջին փուլում մասնակիցները պետք է ներկայացնեն «Ի՞նչ փոփոխություն եմ պատրաստվում իրականացնել իմ ոլորտում» առաջարկը: Երկրորդ փուլում կրթության եւ գիտության նախարարության, միջազգային, կրթական եւ բիզնես կազմակերպությունների ներկայացուցիչներից եւ կրթական ոլորտի փորձագետներից կազմված հանձնաժողովն առաջին փուլ անցած մասնակիցներից կընտրի 80-100 ուսանողի, որոնք կարժանանան Beline կրթաթոշակին:
Ուսանողները առաջարկները պետք է ներկայացնեն Բրիտանական խորհրդի կայքի կամ Ֆեյսբուքի պաշտոնակական էջի միջոցով: Հայտերն ընդունվում են այսօրվանից մինչ դեկտեմբերի 25-ը, արդյունքների ամփոփումը կկայանա 2014-ի հունվար ամսին:

13:37 | 25.11.13 | News | 3626
"ArmenTel" (Beeline trademark) announced the launch of "Beeline Scholarship" program jointly with the British Council Armenia and Ministry of Education and Science of Armenia today.
Within the program, "ArmenTel" will grant scholarships to about 100 Armenian students covering their tuition fee for one semester. The sum for each student won't exceed AMD300 000. Second and fourth-year students who pay for the tuition and don't get scholarships are eligible to take part in the program.
"Within the program, students of 38 universities will have the chance to get scholarships and continue education and to this end, they should clearly explain what changes they are going to make in the sphere. Our next program will help young people to create conditions for achieving success on their own in future ", said ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
The scholarship is available for students of state universities of Armenia specialized in the following professions: social studies and humanities, art, engineering, IT, law, international relations, economy, business management and exact and natural sciences.
Head of British Council Armenia Arevik Saribekyan said that the program will be implemented in 2 phases. In the first phase, the participants should present an offer on "What changes I am going to make in the sphere". In the second stage, the commission comprising representatives of Ministry of Education and Science of Armenia, international, educational and business organizations and experts in the field of education, will select 80 -100 students out of those who passed to the second round which will be granted Beeline scholarships.
The students should present their offers on the British Council site or official Facebook page. The applications can be sent from November 25 up to December 25, the results will be announced in January 2014.