13:37 | 25.11.13 | Նորություններ | 5320
ԱրմենՏել ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը`Beeline) Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության հետ համատեղ այսօր հայտարարել է «Beeline Scholarship» ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրի շրջանակներում ԱրմենՏել ընկերությունը շուրջ 100 հայ ուսանողի կտրամադրի կրթաթոշակ` վճարելով նրանց մեկ կիսամյակի ուսման վարձը: Յուրաքանչյուր ուսանողին տրամադրվող աջակցության գումարը չի գերազանցի 300.000 դրամը: Ծրագրին կարող են մասնակցել երկրորդից չորրորդ կուրսի վճարովի համակարգում սովորող ուսանողները, ովքեր այլ կրթաթոշակ չեն ստանում:
«Ծրագրի շրջանակներում 38 բուհերի ուսանողներ հնարավորություն կունենան կրթաթոշակ  ստանալ եւ շարունակել իրենց կրթությունը, ինչի համար պետք է հստակ շարադրեն` ի՞նչ փոփոխություններ կիրականացնեն իրենց ոլորտում: Մեր հերթական ծրագիրը կօգնեի երիտասարդներին ինքնուրույն պայմաններ ստեղծել ապագայում հաջողության հասնելու համար»,-ասել է ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Կրթաթոշակը բաց է Հայաստանի պետական բուհերի ուսանողների համար, ովքեր մասնագիտանում են հետևյալ ոլորտներում`սոցիալական և հումանիտար գիտություններ, արվեստ, ճարտարագիտություն, տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, իրավունք, միջազգային հարաբերություններ, տնտեսագիտություն, բիզնես կառավարում, ճշգրիտ ու բնական գիտություններ:
Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արևիկ Սարիբեկյանի փոխանցմամբ, ծրագիրը կիրականացվի երկու փուլով: Առաջին փուլում մասնակիցները պետք է ներկայացնեն «Ի՞նչ փոփոխություն եմ պատրաստվում իրականացնել իմ ոլորտում» առաջարկը: Երկրորդ փուլում կրթության եւ գիտության նախարարության, միջազգային, կրթական եւ բիզնես կազմակերպությունների ներկայացուցիչներից եւ կրթական ոլորտի փորձագետներից կազմված հանձնաժողովն առաջին փուլ անցած մասնակիցներից կընտրի 80-100 ուսանողի, որոնք կարժանանան Beline կրթաթոշակին:
Ուսանողները առաջարկները պետք է ներկայացնեն Բրիտանական խորհրդի կայքի կամ Ֆեյսբուքի պաշտոնակական էջի միջոցով: Հայտերն ընդունվում են այսօրվանից մինչ դեկտեմբերի 25-ը, արդյունքների ամփոփումը կկայանա 2014-ի հունվար ամսին:

13:37 | 25.11.13 | Новости | 5344
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) сообщила сегодня о запуске программы «Beeline Scholarship» совместно с армянским офисом Британского совета и Министерством образования и науки Армении.
В рамках программы АрменТел предоставит стипендии около 100 армянским студентам, оплачивая их обучение за один семестр. Предоставляемая сумма для каждого студента не будет преышать 300 000 драмов. В программе могут участвовать студенты 2-4 курсов, учащиеся по платной системе и не получающие стипендий.
«В рамках данной программы у студентов 38 вузов появится возможность получать стипендии и продолжать обучение, для чего они должны ясно изложить, какие изменения намерены осуществить в своей сфере. Наша очередная программа поможет молодым людям самостоятельно создавать условия для достижения успеха в будущем»,- сказал гендиректор компании АрменТел Андрей Пятахин.
Стипендия открыта для студентов государственных вузов Армении, специализирующихся в следующих профессиях: социальные и гуманитарные науки, искусство, инженерное дело, информационные технологии, право, международные отношения, экономика, бизнес-управление, точные и естественные науки.
Руководитель армянского офиса Британского совета Аревик Сарибекян сообщила, что программа будет осуществляться двумя этапами. На первом этапе участники должны представить предложение на тему «Какие изменения собираюсь сделать в свеой сфере». На втором этапе комиссия, состоящая из представителей Министерства образования и науки Армении, международных, образовательных и бизнес-организаций, а также экспертов в области образования, из пройденных во второй тур участников выберет 80-100 студентов, которым будут присуждены стипендии от Beeline.
Студенты должны представить предложения через сайт Британского совета или через официальную страницу на Фейсбуке. Заявки принимаются с 25 ноября по 25 декабря, итоги будут подведены в январе 2014 года.