13:16 | 13.11.13 | Նորություններ | 6370
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունն այսօր ամփոփել են «Երեւան. XX դար» հատուկ նախագծի արդյունքները եւ պարգեւատրել են համանուն մրցույթի հաղթողին:
«Երեւան XX դար» հատուկ նախագիծն իրականացվել է 2012-2013 թթ. Մեդիամաքս-ի կայքում` «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր հովանավորությամբ: Հատուկ նախագծի 35 գլուխները պատմում են Երեւանի հայտնի շենքերի ու վայրերի մասին:  2012 թ. դեկտեմբերին «ԱրմենՏել» ՓԲԸ հովանավորությամբ լույս տեսավ նաեւ «Երեւան XX դար» գիրքը, իսկ նախորդ տարվա աշնանը Մեդիամաքս-ը «Արմենիա» հեռուստաընկերության պատվերով իրականացրեց նախագծի հեռուստատեսային տարբերակը (12 հաղորդում): 2013 թ. գարնանը թողարկվեց «Երեւան XX դար» գրքի անվճար տարբերակը iPad-ի համար:
Այսօր կայացած միջոցառման ընթացքում «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը պարգեւատրեց «Երեւան XX դար» մրցույթի հաղթող Դավիթ Ազիզյանին, ով բոլորից լավ էր պատասխանել հատուկ նախագծի հեղինակների կողմից կազմված 10 հարցերին:
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ ղեկավարը հաղթողին հանձնեց համակարգչային պլանշետ Samsung GT-P5100:
«Հուսով եմ, որ երիտասարդ սերունդը տեսավ «Երեւան XX դար» նախագիծը եւ ավելի սիրեց Երեւանը, ինչպես այն սիրեցի ես»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:

13:16 | 13.11.13 | News | 6394
Yerevan /Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) and Mediamax summed up the results of “Yerevan. 20th Century” special project today.
Special project was implemented by Mediamax with the general sponsorship of ArmenTel in 2012-2013. The special project comprised 35 chapters about significant buildings and sights in Yerevan. In December 2012, “Yerevan.20th Century” book was published with ArmenTel’s general sponsorship. Besides, Mediamax released TV version of the project (12 programs) for Armenia TV company last autumn. In spring 2013, free iPad version of “Yerevan. 20th Century” book was launched.
During today’s event, ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin awarded the winner of “Yerevan. 20th Century” contest Davit Azizyan who provided best answers to all the 10 questions. ArmenTel CEO awarded Samsung GT-P5100 tablet to the winner.
“On behalf of ArmenTel, I congratulate Davit on his victory. I hope that “Yerevean.20th Century” project will help young people love their city even more and do their best to preserve, multiply and pass on the atmosphere and spirit of the old Yerevan - the Yerevan everybody loves and is proud of - to their children”, said Andrey Pyatakhin.