13:16 | 13.11.13 | Նորություններ | 6370
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունն այսօր ամփոփել են «Երեւան. XX դար» հատուկ նախագծի արդյունքները եւ պարգեւատրել են համանուն մրցույթի հաղթողին:
«Երեւան XX դար» հատուկ նախագիծն իրականացվել է 2012-2013 թթ. Մեդիամաքս-ի կայքում` «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր հովանավորությամբ: Հատուկ նախագծի 35 գլուխները պատմում են Երեւանի հայտնի շենքերի ու վայրերի մասին:  2012 թ. դեկտեմբերին «ԱրմենՏել» ՓԲԸ հովանավորությամբ լույս տեսավ նաեւ «Երեւան XX դար» գիրքը, իսկ նախորդ տարվա աշնանը Մեդիամաքս-ը «Արմենիա» հեռուստաընկերության պատվերով իրականացրեց նախագծի հեռուստատեսային տարբերակը (12 հաղորդում): 2013 թ. գարնանը թողարկվեց «Երեւան XX դար» գրքի անվճար տարբերակը iPad-ի համար:
Այսօր կայացած միջոցառման ընթացքում «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը պարգեւատրեց «Երեւան XX դար» մրցույթի հաղթող Դավիթ Ազիզյանին, ով բոլորից լավ էր պատասխանել հատուկ նախագծի հեղինակների կողմից կազմված 10 հարցերին:
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ ղեկավարը հաղթողին հանձնեց համակարգչային պլանշետ Samsung GT-P5100:
«Հուսով եմ, որ երիտասարդ սերունդը տեսավ «Երեւան XX դար» նախագիծը եւ ավելի սիրեց Երեւանը, ինչպես այն սիրեցի ես»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:

13:16 | 13.11.13 | Новости | 6377
Ереван /Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) и Медиамакс подвели сегодня итоги специального проекта «Ереван. XX век».
Спецпроект «Ереван. XX век» был осуществлен в 2012-2013 гг. со стороны Медиамакс при генеральном спонсорстве ЗАО «АрменТел». Были созданы 35 глав спецпроекта, рассказывающие о знаковых зданиях и местах Еревана. В декабре 2012 года при генеральном спонсорстве «АрменТел» была издана книга «Ереван. XX век», а прошлой осенью Медиамакс выпустил телевизионную версию проекта (12 передач) по заказу телекомпании «Армения». Весной 2013 года была выпущена бесплатная iPad-версия книги «Ереван. XX век».
В рамках состоявшегося сегодня мероприятия гендиректор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин наградил победителя конкурса «Ереван. XX век» Давида Азизяна, лучше всех ответившего на 10 вопросов, составленных авторами спецпроекта. Глава «АрменТел» вручил победителю планшетный компьютер Samsung GT-P5100.
«От имени компании «АрменТел» я поздравляю Давида с победой. Надеюсь, что благодаря проекту «Ереван 20-й век», молодые люди проникнутся еще большей любовью к своему городу и сделают все, чтобы сохранить, приумножить и передать своим детям атмосферу и дух старого Еревана, того Еревана, которым все гордятся и искренне любят», - сказал Андрей Пятахин.