Օրանժ Արմենիան սկսել է iPhone 5S-ի եւ iPhone 5c-ի վաճառքը:
Օրանժ Արմենիայի վաճառքների տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանն այսօր հայտնել է, որ սմարթֆոնը կվաճառվի ինչպես Օրանժ-ի բաժանորդագրությամբ, այնպես էլ առանց դրա:
Առանց բաժանորդագրության iPhone 5S-ը կարելի է ձեռք բերել 425 հազար դրամով, իսկ iPhone 5c-ն` 365 հազար դրամով: Օրանժի Դելֆին, Թիթեռ կամ Պանտերա ամսական բաժանորդագրություններից որեւէ մեկին 12 կամ 24 ամիս միանալու դեպքում iPhone 5S-ը կարելի է ձեռք բերել սկսած 270 հազար դրամից, իսկ iPhone 5c-ն` 215 հազար դրամից: Ընկերությունը կտրամադրվի 1 տարի պաշտոնական երաշխիք:
«Այս տարի մենք նախնական գրանցում ենք իրականցրել` գրանցվել էին շուրջ 50 բաժանորդներ: Նրանցից առաջին 5-ը Օրանժ-ի կողմից նվերներ կստանան»,-ասել է Արսեն Հովհաննիսյանը:

14:02 | 01.11.13 | News | 4636
Orange Armenia Sales Director Arsen Hovhannisyan said today that the smartphone will be sold both with subscription to Orange services and without it.
Without subscription, iPhone 5S may be purchased at AMD 425 000, and iPhone 5C - at AMD365 000. In case of subscription to Orange's Dolphin, Panther or Butterfly tariff packages for 12 or 24 months, iPhone 5S will be sold at starting AMD 250 000 and iPhone 5C- at AMD215 000.
"About 50 subscribers sent preliminary requests for iPhone 5S and iPhone 5C and the first 5 buyers will get prizes from Orange", said Arsen Hovhannisyan.
iPhone 5S and iPhone 5C are currently sold in 11 Orange stores and the number of stores will grow in near future.