«ԱրմենՏել»-ը եւ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն այսօր ամփոփել է DigiCamp ամառային ճամբարի արդյունքները:
Ճամբարի գլխավոր գործընկերը «ԱրմենՏել»-ն է:
Օգոստոսի 1-10-ը Ծաղկաձորում կայացած DigiCamp ճամբարը համախմբել էր ինովացիաներով հետաքրքրվող երիտասարդներին: Ճամբարի 26 մասնակիցներից յուրաքանչյուրը հանդես է եկել ինովացիոն լուծում պարունակող բիզնես գաղափարով, որոնցից ընտրվել են 5-ը: 10 օր թիմերը` մասնագետների աջակցությամբ, զարգացրել են այդ գաղափարները եւ ներկայացրել իրականացման պատրաստ բիզնես-նախագծեր:
««ԱրմենՏել» ընկերության սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է օգնել եւ խրախուսել այն երիտասարդներին, ովքեր սեփական ուժերով կարող են հաջողությունների հասնել: Որպես բիզնեսի ներկայացուցիչներ` մեզ համար հետաքրքիր է Ձեր հայացքն այս ոլորտի վերաբերյալ»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը` չբացառելով, որ մասնակիցների շարքում կան ապագա Բիլ Գեյթսեր եւ Սթիվ Ջոբսեր:
«Ճամբարի 10 օրերի ընթացքում մասնակիցները դասընթացներ լսեցին լավագույն մասնագետների մատուցմամբ, ձեռք բերեցին գիտելիքներ եւ թիմում աշխատելու հմտություններ»,-ասել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկություններ միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Ճամբարի ավարտին տեխնոլոգիական ոլորտի ընկերությունների տնօրեններից բաղկացած ժյուրին ընտրել է լավագույն նախագիծը` «Drive Me Net»:

14:17 | 13.09.13 | Новости | 4577
Руководители Союза Компаний по Информационным Технологиям (UITE) и компании «АрменТел» подвели сегодня итоги летнего лагеря по технологическому предпринимательству DigiCamp.
Основной целью лагеря DigiCamp, главным партнером которого является компания «АрменТел» (торговая марка Beeline), было объединить молодых людей, занятых в сфере информационных технологий и вдохновить их на создание собственного бизнеса и реализации собственных программ.
В ходе DigiCamp каждый из 26 участников представил собственную бизнес идею с инновационной составляющей. Участники проекта отобрали 5 лучших идей и в течение 10 дней, пользуясь советами профессионалов, развили их до готовых бизнес проектов.
По окончании лагеря комиссия, состоящая из директоров технологических компаний, отобрала лучший проект – “I need”. Команда, реализующая проект, удостоилась приза в 200 000 драмов.
Призеры летнего лагеря получили возможность участвовать на технологической выставке DigiTec (4-6 октября) в отдельном павильоне, а остальные представленные на DigiCamp проекты будут участвовать в объединенном павильоне.
«Основная цель в рамках корпоративной ответственности «АрменТел» - помочь людям  изменить свою жизнь к лучшему. Это означает, что мы поддерживаем тех, кто своим трудом прокладывает себе путь к успеху. Компания «АрменТел» постоянно создает новые возможности для молодежи, и мы надеемся, что, в дополнение к профессиональным навыкам которые вы получаете сегодня, вы приложите собственные старания и добьетесь больших успехов завтра», - отметил гендиректор «АрменТел» Андрей Пятахин.