14:45 | 24.05.13 | Նորություններ | 5765
Orange-ը տեղեկացնում է, որ Իտալիան, Խորվաթիան եւ Թուրքիան ներառվել են ռոմինգի Orange Գոտու երկրների ցանկում, որտեղ գործում է ռոմինգի միեւնույն 250 դրամ սակագինը բոլոր ծառայությունների համար՝ մուտքային եւ դեպի Հայաստան ու այլ երկրներ կատարած զանգերի, SMS-ների եւ GPRS-ի համար:
Իտալիայում այս սակագնից օգտվելու համար անհրաժեշտ է միանալ Wind, Խորվաթիայում` Tele2, իսկ Թուրքիայում` TurkCel օպերատորների ցանցին: Հունիսի 1-ից սկսած՝ Orange Գոտու սակագներից բաժանորդները կարող են նաեւ օգտվել Վրաստանում ճամփորդելիս, եթե միանան Geocell-ի ցանցին:
«Orange Գոտին այն բացառիկ առավելություններից է, որ ունեն միայն Orange-ի բաժանորդները: Թերեւս, միայն միջազգային մեծ ընկերության մասը լինելով է հնարավոր առաջարկել ռոմինգի այսպիսի հատուկ սակագներ արդեն 21 երկրում: Իհարկե, Orange Գոտու մեր գործընկեր օպերատորների մեծ մասը նույնպես Orange Խմբի անդամ է, սակայն մենք ջանք չենք խնայել Orange Գոտում ներառելու նաեւ այլ երկրների օպերատորների, որտեղ Ֆրանս Տելեկոմը մասնաճյուղ չունի», ասել է Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Orange Գոտու մեջ են մտնում ԱՄՆ-ը, Ֆրանսիան, Լեհաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Ավստրիան, Իսպանիան, Ուկրաինան եւ այլն: Orange Գոտում ներառված բոլոր օպերատորների ցանկը կարելի է գտնել հետեւյալ հղումով.

14:45 | 24.05.13 | Новости | 3550
Orange сообщает, что Италия, Хорватия, Турция и Грузия включены в список Зоны роуминга Orange, где действует тот же тариф на роуминг в размере 250 драмов за все услуги – входящие звонки, звонки в Армению и другие страны, SMS и GPRS.
Для того, чтобы воспользоваться данным тарифом в Италии, необходимо подключиться к сети операторов Wind, в Хорватии – к Tele2, а в Турции – к TurkCel. С 1 июня абоненты смогут воспользоваться тарифами Зоны Orange, также путешествуя в Грузии, если подключатся к сети Geocell.
«Зона Orange является одной из тех исключительных преимуществ, которые есть только у абонентов Orange. Пожалуй, только являясь частью большой зарубежной компании, возможно предложить подобные специальные тарифы на роуминг уже в 21 стране.  Конечно, большая часть наших партнеров-операторов Зоны Orange также является членом группы Orange, однако мы не жалели усилий, чтобы включить в Зону Оранж также операторов других стран, где у Франс Телеком нет филиала»,-  сказал директор по маркетингу Оранж Армения Арам Мкртчян.
В Зону Orange входят США, Франция, Польша, Великобритания, Австрия, Испания, Украина и т.д. Список всех операторов, входящих в Зону Orange можно найти по следующей ссылке:  http://orangearmenia.am/roaming/orange-zone/.