14:45 | 24.05.13 | Նորություններ | 5765
Orange-ը տեղեկացնում է, որ Իտալիան, Խորվաթիան եւ Թուրքիան ներառվել են ռոմինգի Orange Գոտու երկրների ցանկում, որտեղ գործում է ռոմինգի միեւնույն 250 դրամ սակագինը բոլոր ծառայությունների համար՝ մուտքային եւ դեպի Հայաստան ու այլ երկրներ կատարած զանգերի, SMS-ների եւ GPRS-ի համար:
Իտալիայում այս սակագնից օգտվելու համար անհրաժեշտ է միանալ Wind, Խորվաթիայում` Tele2, իսկ Թուրքիայում` TurkCel օպերատորների ցանցին: Հունիսի 1-ից սկսած՝ Orange Գոտու սակագներից բաժանորդները կարող են նաեւ օգտվել Վրաստանում ճամփորդելիս, եթե միանան Geocell-ի ցանցին:
«Orange Գոտին այն բացառիկ առավելություններից է, որ ունեն միայն Orange-ի բաժանորդները: Թերեւս, միայն միջազգային մեծ ընկերության մասը լինելով է հնարավոր առաջարկել ռոմինգի այսպիսի հատուկ սակագներ արդեն 21 երկրում: Իհարկե, Orange Գոտու մեր գործընկեր օպերատորների մեծ մասը նույնպես Orange Խմբի անդամ է, սակայն մենք ջանք չենք խնայել Orange Գոտում ներառելու նաեւ այլ երկրների օպերատորների, որտեղ Ֆրանս Տելեկոմը մասնաճյուղ չունի», ասել է Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Orange Գոտու մեջ են մտնում ԱՄՆ-ը, Ֆրանսիան, Լեհաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Ավստրիան, Իսպանիան, Ուկրաինան եւ այլն: Orange Գոտում ներառված բոլոր օպերատորների ցանկը կարելի է գտնել հետեւյալ հղումով.

14:45 | 24.05.13 | News | 5163
Orange informs that Italy, Croatia and Turkey are included in the list of Orange Zone countries for roaming, where a tariff of 250 AMD is applied for all services: incoming calls, calls to Armenia and other countries, SMS and GPRS.
To benefit from this tariff in Italy, Orange customers will need to join Wind operator’s network, in Croatia – to Tele2 and in Turkey – to TurkCel. Starting from June 1st customers will be able to enjoy the same tariffs of Orange Zone in Georgia as well, when connecting to the network of Geocell.
Aram Mkrtchyan, Orange Armenia Marketing Director, noted: “Orange Zone is one of the unique benefits that are available to Orange customers only. Probably it’s only when being part of an international Group that it is possible to offer such special tariffs for roaming already in 21 countries. Of course, the majority of our Orange Zone roaming partners are affiliates of the Orange Group, but we have made all our efforts to include in the Orange Zone operators of other countries, where the Orange Group does not have an affiliate”.
Orange Zone USA, France, Poland, the United Kingdom, Austria, Spain, Ukraine and others.
The full list of operators included in the Orange Zone can be found at: http://orangearmenia.am/en/roaming/orange-zone/.