15:39 | 11.04.13 | Նորություններ | 4460
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) սկսել է Ավշար եւ Մյասնիկյան գյուղերի հեռախոսային ցանցի եւ ավտոմատ հեռախոսակայանների թվայնացման աշխատանքները:
Ինչպես հայտնել են ընկերությունում, թվայնացման աշխատանքների արդյունքում վերը նշված գյուղերի բնակիչները կկարողանան օգտվել թվային ֆիքսված կապի եւ լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններից:
Նոր հեռախոսակայանի տեղադրման հետ կապված Ավշար գյուղի բնակիչներին կտրամադրվի ֆիքսված կապի նոր հեռախոսահամարներ: 60 օրվա ընթացքում հին հեռախոսահամարին զանգահարելիս ավտոմատ տեղեկատուն Ձեզ կտեղեկացնի բաժանորդի նոր հեռախոսահամարը: Աշխատանքները պլանավորվում են ավարտել 2013թ. մայիսի կեսին:
«ԱրմենՏելը ընդլայնում է իր թվային ցանցը, եւ մոտ ապագայում ողջ ֆիքսված ցանցը կաշխատի ժամանակակից ստանդարտներով: Ուրախ ենք, որ մեր բաժանորդների գերակշռող մեծամասնությունը հարազատների եւ ընկերների հետ շփվելիս  կարող է օգտվել որակյալ եւ բարձրորակ կապից,  ինչպես նաեւ բացահայտել լայնաշերտ ինտերնետի նոր չափանիշներ»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Շախնազարյանը:
2013թ. ապրիլի դրությամբ  թվային կայաններին միացված է ԱրմենՏելի ֆիքսված կապի բաժանորդների 86%-ը, բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ,  իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը գերազանցում է 3000 կմ:

15:39 | 11.04.13 | Новости | 4166
Компания “АрменТел” (торговая марка Beeline) начала работы по оцифровке АТС и цифровых линий сел Авшар и Мясникян.
Как сообщили в компании, по завершении модернизации сети жителям этих сел станут доступны услуги высококачественной цифровой фиксированной связи и широкополосного доступа в Интернет.
В связи с переходом на новую станцию абонентам фиксированной связи в селе Авшар будут предоставлены новые телефонные номера. В течение 60 дней, при попытке дозвониться на старый номер, автоматический информатор сообщит звонящему новый номер вызываемого абонента. Работы планируется завершить в середине мая 2013 года.
«АрменТел расширяет свою цифровую сеть и, в скором времени, практически вся фиксированная связь будет работать в современном формате. Мы рады, что большее число наших абонентов могут пользоваться удобной и высококачественной связью для общения со своими родными и близкими и открыть для себя новые стандарты широкополосного доступа в интернет», — отметил ВрИО генерального директора компании Карен Шахназарян.
По состоянию на апрель 2013 года к цифровым станциям телефонной связи подключено 86% абонентов фиксированной связи АрменТел по всей Армении. Общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 13 000 км, а протяженность оптоволоконной сети составляет более 3000 км.