14:54 | 14.02.13 | Նորություններ | 4597
Սմարթֆոնների մասնաբաժինը Հայաստանում Orange-ի վաճառքներում մեկ տարում 7%-ից հասել 25%-ի, այսօր ասել է ընկերության ղեկավար Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Նա ասել է, որ ընկերությունը ամսական վաճառում է միջինը 2 000 սմարթֆոն, ինչը զգալիորեն գերազանցում է 2012թ. տարեսկզբի ցուցանիշները:
Ընկերության ղեկավարը հայտնել է նաեւ, որ Orange-ը բանակցում է չինական սմարթֆոններ արտադրող ընկերություններից մեկի հետ՝ իր արտադրանքը Հայաստանում հասանելի դարձնելու նպատակով: «Մատչելի գնից բացի, մեզ համար խիստ կարեւոր է մեր վաճառված ապրանքների որակը», - նշել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Նա նշել է, որ ներկայիս դրությամբ ընկերությունն ունի շուրջ 510 հազ. բջջային կապի եւ 90 հազ. ինտերնետ-բաժանորդ: «Բաժանորդների թիվը 2012-ին էապես աճել է, ինչը թույլ է տվել մեզ ավելացնել ընկերության եկամուտները 40%-ով (7 մլրդ դրամ)», - ասել է ընկերության ղեկավարը:

14:54 | 14.02.13 | Новости | 4581
Доля Оранж в продаже смартфонов в Армении за год с 7% достигла 25%, заявил сегодня гендиректор компании Франсис Желибтер.
Он сказал, что компания ежемесячно продает в среднем 2 000 смартфонов, что значительно превышает показатели начала 2012 года.
Руководитель компания сообщил также, что Оранж ведет переговоры с одной китайской компанией, занимающейся производством смартфонов, с целью сделать ее производство доступным в Армении. "Кроме доступной цены для нас очень важно качество наших товаров",- отметил Франсис Желибтер.
Он отметил, что в настоящее время компания имеет около 510 тыс. абонентов сотовой и 90 тыс. абонентов интернет связи. "Количество абонентов в 2012 году значительно увеличилось, что позволило нам увеличить доходы компании на 40% (7 млрд. драм)", - сказал директор компании.