05:50 | 29.10.12 | Նորություններ | 4671
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ Երեւանի կենդանաբանական այգին արդեն 3-րդ անգամ իրականացրել են Կենդանիների դիմակահանդես-շքերթ միջոցառումը:
Միջոցառման նպատակն է բարձրաձայնել կենդանիների իրավունքների մասին, մասնավորապես, Հայաստանի այն կենդանիների, որոնք գտնվում են անհետացման եզրին: Որպես կորպորատիվ քաղաքացի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հետեւողական մոտեցում է դրսեւորում այնպիսի հիմնախնդիրների լուծման հարցում, ինչպիսիք են Հայաստանի կենսաբազմազանության պաշտպանությունն ու պահպանումը:
Երիտասարդությանն ուղղված բնապահպանական իրազեկման քարոզարշավները շրջակա միջավայրի պաշտպանությանն ուղղված առավել արդյունավետ միջոցներից են: Այդ տրամաբանության արդյունք է նաեւ Հայաստանում վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պաշտպանության հիմնադրամի կազմակերպած միջոցառումների իրականացմանն աջակցելու ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պատրաստակամությունը:
Միջոցառմանը մասնակցելու նպատակով Գերմանիայի Բրեմեն քաղաքից Երեւան էր ժամանել Կոնֆուսաո կառնավալային խումբը: Այս տարի դիմակահանդես-շքերթին մասնակցեցին հարյուրավոր դպրոցականներ Երեւանից ու Հայաստանի տարբեր մարզերից:
Երթի մեկնարկը տրվեց Ազատության հրապարակից եւ շարունակվեց Հյուսիսային պողոտայով մինչեւ Հանրապետության հրապարակ: Տոնական միջոցառումը շարունակվեց Կենդանաբանական այգում, որտեղ մասնակիցները վայելեցին բրեմենյան երաժիշտների կենսուրախ համերգը:

05:50 | 29.10.12 | News | 4463
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS informs that the 3rd Animal Carnival Parade marched through the central streets in Yerevan. The event was organized by the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC) in cooperation with the organization’s General Partner, Armenia’s Leading Telecommunications Operator VivaCell-MTS and Yerevan Zoo.
The aim of the event was to raise public awareness for animal welfare and wildlife protection, especially for Armenian species on the brink of extinction. Protection and maintenance of biodiversity of Armenia is one of the causes to which VivaCell-MTS is committed as a corporate citizen. Organization of environmental education campaigns aimed at behavior change of the youth from early age is one of the most effective means of environmental protection. This is the reason why VivaCell-MTS is providing ongoing support to the environmental events organized by FPWC.
The Samba Carnival band Confusao from the German city Bremen had been again specially invited to lead the parade. This year hundreds of pupils from Yerevan and the regions of Armenia participated in the Animal Carnival Parade.
The march started from the Freedom Square and proceeded through the Northern Avenue to the Republic Square. The Animal Carnival continued in the Zoo, where the participants enjoyed the cheerful performance of the Bremen musicians.