Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսուհետ Արարատի մարզի Դիտակ գյուղի դպրոցի 86 աշակերտների տրամադրության տակ կլինի Orange-ի գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական սրահը:
Դիտակի դպրոցի համակարգչային սրահը համալրված է 4 համակարգչով, Orange-ի Flybox երթուղիչով եւ հարմարավետ կահավորանքով, որը դպրոցին հնարավորություն է տալու ոչ միայն լիարժեք կերպով կազմակերպել համակարգչային դասընթացները, այլ նաեւ դպրոցական ծրագրի այլ առարկաների ուսուցումը կազմակերպել նոր տեխնոլոգիաների միջոցով, ինչպես նաեւ կապի մեջ լինել աշխարհի հետ: Նախագծի համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 1.5 մլն դրամ, հայտնել են ընկերությունում:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները զարգանում են անհավատալի արագությամբ, եւ դրանց կիրառումն ամենօրյա կյանքում ոչ միայն հեշտացնում է մարդկանց կյանքը, կրճատում հեռավորությունները մտերիմների միջեւ, այլ նաեւ կարող է խթանել հասարակական, մշակութային, գիտական զարգացումը, այն կարեւորագույն գործիք է ժամանակակից կրթության կազմակերպման համար: Orange-ը հեռահաղորդակցության ընկերություն է, եւ մեր աշխատանքի նպատակն ու առաքելությունն է հաղորդակցման նորագույն միջոցները հասցնել բոլորին: Այս համակարգչային սրահը թույլ կտա բոլոր երեխաներին, ովքեր չեն կարող ունենալ սեփական համակարգիչ տանը, օգտվել եւ համակարգչից, եւ լայնաշերտ ինտերնետից»,- նշել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

07:45 | 26.09.12 | News | 5231
Yerevan/Mediamax/. From now on a modern computer center furnished with Orange broadband Internet will be at the disposal of the 86 schoolchildren of Ditak village school, in Ararat region.
The newly opened computer room of Ditak school is equipped with 4 computers, Orange Flybox 3G router and comfortable furniture, which will provide the school with the possibility to not only organize properly the computer lessons, but also use these technologies in teaching of other school programs and be connected with the world. For the implementation of this project Orange has allotted total AMD 1.5 mln AMD, company’s press-service informs.
“Modern technologies develop with an uncredible speed, and their usage in the everyday life allows not only to make easy people’s life, make distances shorter, but also stimulate social, cultural, scientific development; it’s also a very important tool in organizing modern education. Orange is a telecommunication company, and the objective and the mission of our job is to bring the modern communication means to everyone. This computer room will allow to have access to computer and to internet to all those children who cannot afford it at home”, - Orange Armenia CEO Francis Gelibter commented.