16:34 | 03.09.12 | Նորություններ | 4390
Երեւան/Մեդիամաքս/. Batumi Extreme Fest 2012 էքստրեմալ մարզաձեւերի միջազգային 2-րդ փառատոնին մրցանակային տեղեր զբաղեցրած հայ մարզիկները պարգեւատրվեցին «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) եւ էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի կողմից:
Մրցումներն անցկացվեցին Վրաստանի Բաթումի քաղաքում` ս. թ. օգոստոսի 23-ից 26-ը: Ռաֆթինգի թիմային առաջնությունում հայ մարզիկները գրավեցին երկրորդ տեղը, իսկ Jeep-Trial մրցումներին երկրորդ տեղ զբաղեցրին Դավիթ Մովսիսյանի եւ Վիլեն Վարդանյանի անձնակազմը` Standart դասում, եւ Արտաշես Ստեփանյանի ու Արթուր Հարությունյանի անձնակազմը` Extreme դասում, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
«ԱրմենՏել-ն աջակցում է էքստրեմալ սպորտաձեւերի զարգացմանը համեմատաբար վերջերս, սակայն, ի սկզբանե, մենք նպատակ ենք դրել ոչ միայն բարձրացնել Հայաստանի երիտասարդների հետաքրքրությունն էքստրեմալ սպորտի հանդեպ, այլեւ ներկայացնել երկիրը միջազգային ասպարեզում: Այսօր ակնհայտ է մեր նախաձեռնության հաջողությունը: «ԱրմենՏել» ընկերության անունից շնորհավորում եմ հաղթողներին եւ մաղթում նոր հաջողություններ, նոր ռեկորդներ եւ հաղթանակի անսպառ կամք», - նշել է ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«ԱրմենՏել» ընկերության, Կոնվերս բանկի եւ էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի աջակցությամբ հայ մարզիկները հանդես եկան Batumi Extreme Fest 2012 էքստրեմալ մարզաձեւերի միջազգային 2-րդ փառատոնին: Վրաստանի էքստրեմալ սպորտի Geoextreme ասոցիացիայի կողմից կազմակերպած փառատոնին մասնակցեցին մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից եւ այլ երկրներից: Հայ մարզիկները պայքարում էին արտաճանապարհային մեքենաներ վարելու Jeep-Trial մարզաձեւի Standart, Monster, Extreme դասերում, ինչպես նաեւ մոտոկրոսի եւ ռաֆթինգի մրցումներում:

16:34 | 03.09.12 | News | 4712
Yerevan/Mediamax/. The Armenian sportsmen, who took top places in the second International Batumi Extreme Fest 2012, received prizes from “ArmenTel” (Beeline trademark) and “Adrenaline” Armenian Extreme Sports Association”.
The festival was held in Batumi on August 23-26, 2012. The Armenian sportsmen took the second place in team rafting. Armenians also took the second place in Jeep-Trial: David Movsisyan and Vilen Vardanyan Standard class and Artashes Stepanyan and Artur Harutyunyan in Extreme class, “ArmenTel” reported.
“ArmenTel began supporting extreme sports quite recently but from the very beginning we have set the goal to raise the image and the popularity of extreme sports not only among the Armenian youth but we also wanted to bring the country to international professional arena. Today’s success is obvious. On behalf of “ArmenTel” I would like to congratulate the winners and wish them new achievements in their sport career, new records and never-ending will to win,” “ArmenTel” spokeswoman Anush Begloyan said.
The Armenian sportsmen participated in the second international Batumi Extreme Fest 2012 with the assistance of ArmenTel, Converse Bank and “Adrenalin” Extreme Sports Association. The organizer was the Georgian Extreme Sports Association – Geoextreme. Teams from Armenia, Georgia, Russia, Ukraine and other countries took part in the event. Armenians participated in the following nominations: Jeep-trial in Standard, Monster and Extreme classes, as well as in motocross and rafting.