16:59 | 15.08.12 | Նորություններ | 4849
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) եւ Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ արտաճանապարհային մեքենաների հայ վարորդների 3 թիմ մասնակցել է “Սարցե դարաշրջան 2012” ռուսաստանյան 5-րդ ջիպ-փառատոնին:
Ռուսաստանի ավտոմոբիլային սպորտի ֆեդերացիայի կազմակերպած միջոցառմանը մասնակցել է 126 թիմ: Հայաստանը ներկայացնող 3 թիմ հաջողությամբ մասնակցել է փառատոնին՝ հաղթահարելով 520 կմ երկարությամբ երթուղին` Պյատիգորսկ քաղաքից մինչեւ Էլբրուսի ստորոտ, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
Հյուսիսային Կովկասի մրցուղիներում ցուցաբերած բարձր պրոֆեսիոնալիզմի համար Հայաստանի ներկայացուցիչներն արժանացել են «Սարցե դարաշրջան 2012» փառատոնի կազմակերպիչների բարձր գնահատականի եւ պարգեւատրվել որպես «Առավել դիմացկուն եւ բարձր կամքի ուժ ցուցաբերած թիմ»:
«Միջազգային հեղինակավոր մրցաշարերում հայ վարորդների մասնակցությունը վկայում է, որ հայկական ավտոսպորտը զարգացում է ապրում: Աջակցելով էքստրեմալ սպորտի տարբեր մրցաշարերին՝ ԱրմենՏելը ձգտում է ոչ միայն բարձրացնել այդ մարզաձեւերի հեղինակությունը երիտասարդության շրջանում, այլեւ ներկայացնել երկիրը միջազգային ասպարեզում: Այսօր կարելի է փաստել, որ մենք ունենք լուրջ հաջողություններ»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Փառատոնին մասնակցելու հրավերը վկայում է, որ «Ադրենալին» ասոցիացիային հաջողվել է բարձրացնել երկրում էքստրեմալ սպորտի մակարդակը` ստեղծել կառույց, որը ստանում է միջազգային մրցումներին մասնակցելու հրավերներ, վստահ քայլերով շարժվում առաջ եւ նվաճում նոր հորիզոններ», - նշել է Հայաստանի էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը:
«Սարցե դարաշրջան» փառատոնն անցկացվում է ամեն տարի: Մրցաշարին կարող են մասնակցել լիաքարշակ արտաճանապարհային մեքենաներ:

16:59 | 15.08.12 | Новости | 4850
Ереван/Медиамакс/. При содействии АрменТел (торговая марка Beeline) и Конверс Банка три экипажа водителей внедорожников из Армении приняли участие в пятом джип-фестивале «Ледниковый период 2012».
В общей сложности в мероприятии, организованном Российской федерацией автомобильного спорта, приняли участие 126 экипажей в количестве более чем 400 человек. Армянская команда в количестве 3 экипажей удачно выступила на фестивале, успешно пройдя расстояние в 520 километров, начальным пунктом которого стал город Пятигорск, а конечным – подножье горы Эльбрус, сообщили в АрменТел.
Армянская команда удостоилась высокой оценки организаторов фестивале «Ледниковый период 2012» и была награждена как «Наиболее выносливая команда с большой силой воли».
«Участие армянских пилотов в авторитетных международных соревнованиях – доказательство того факта, что армянский автоспорт динамично развивается. Поддерживая соревнования в различных видах экстремального спорта, АрменТел изначально стремилась поднять престиж и популярность экстремальных видов спорта не только среди молодежи Армении, но и вывести страну на мировую профессиональную арену. Сегодня можно сказать, что мы видим значительный успех в наших начинаниях», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
«Приглашение участвовать в фестивале «Ледниковый период» свидетельствует о том, что ассоциации «Адреналин» удалось поднять культуру экстремального спорта Армении на новый уровень; создать структуру, которая получает приглашения на международные соревнования, уверенными шагами движется вперед и покоряет все новые горизонты», - отметил президент ассоциации экстремального спорта Армении «Адреналин» Арташес Степанян.
Фестиваль «Ледниковый период» проводится ежегодно. К участию в мероприятии допускаются любые полноприводные внедорожники.