16:59 | 15.08.12 | Նորություններ | 4849
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) եւ Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ արտաճանապարհային մեքենաների հայ վարորդների 3 թիմ մասնակցել է “Սարցե դարաշրջան 2012” ռուսաստանյան 5-րդ ջիպ-փառատոնին:
Ռուսաստանի ավտոմոբիլային սպորտի ֆեդերացիայի կազմակերպած միջոցառմանը մասնակցել է 126 թիմ: Հայաստանը ներկայացնող 3 թիմ հաջողությամբ մասնակցել է փառատոնին՝ հաղթահարելով 520 կմ երկարությամբ երթուղին` Պյատիգորսկ քաղաքից մինչեւ Էլբրուսի ստորոտ, հայտնել են ԱրմենՏել-ում:
Հյուսիսային Կովկասի մրցուղիներում ցուցաբերած բարձր պրոֆեսիոնալիզմի համար Հայաստանի ներկայացուցիչներն արժանացել են «Սարցե դարաշրջան 2012» փառատոնի կազմակերպիչների բարձր գնահատականի եւ պարգեւատրվել որպես «Առավել դիմացկուն եւ բարձր կամքի ուժ ցուցաբերած թիմ»:
«Միջազգային հեղինակավոր մրցաշարերում հայ վարորդների մասնակցությունը վկայում է, որ հայկական ավտոսպորտը զարգացում է ապրում: Աջակցելով էքստրեմալ սպորտի տարբեր մրցաշարերին՝ ԱրմենՏելը ձգտում է ոչ միայն բարձրացնել այդ մարզաձեւերի հեղինակությունը երիտասարդության շրջանում, այլեւ ներկայացնել երկիրը միջազգային ասպարեզում: Այսօր կարելի է փաստել, որ մենք ունենք լուրջ հաջողություններ»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Փառատոնին մասնակցելու հրավերը վկայում է, որ «Ադրենալին» ասոցիացիային հաջողվել է բարձրացնել երկրում էքստրեմալ սպորտի մակարդակը` ստեղծել կառույց, որը ստանում է միջազգային մրցումներին մասնակցելու հրավերներ, վստահ քայլերով շարժվում առաջ եւ նվաճում նոր հորիզոններ», - նշել է Հայաստանի էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը:
«Սարցե դարաշրջան» փառատոնն անցկացվում է ամեն տարի: Մրցաշարին կարող են մասնակցել լիաքարշակ արտաճանապարհային մեքենաներ:

16:59 | 15.08.12 | News | 4558
Yerevan/Mediamax/. Three teams of off-road drivers from Armenia took part in the fifth \"Ice Age 2012\" jeep festival with ArmenTel support (Beeline trademark) and Converse Bank.
All in all, 126 teams with a total number of over 400 people took part in the event organized by the Russian Auto Sport Federation. The Armenian team of 3 crews successfully participated in the festival passing a distance of 520 km which starting point was the city of Pyatigorsk and the final point - the foot of the Mount Elbrus, ArmenTel reported.
The Armenian team was highly evaluated by the organizers of \"Ice Age 2012\" festival and was awarded \"The Most Enduring Team with Great Willpower\".
\"Participation of Armenian pilots in prestigious international contests comes to prove that the Armenian auto sport is dynamically developing. Supporting contests in various types of extreme sports, ArmenTel originally strived to enhance the rating and popularity of the extreme sports not only among the youth of Armenia but also bring the country up to a world professional arena. We may say today that we see significant success in our beginnings\", noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
\"Initiation to take part in \"Ice Age\" festival indicates that \"Adrenalin\" association managed to bring the culture of extreme sports in Armenia to a new level: to establish a structure which receives invitations to international contests, advances with confidence and conquers more and more new horizons\", noted the President of \"Adrenalin\" Armenian extreme sports association Artashes Stepanyan.