15:00 | 27.07.12 | Նորություններ | 4310
Երեւան: Մեդիամաքս: Հուլիսին Orange հիմնադրամի եւ Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) համատեղ ծրագրի շնորհիվ Սյունիքի մարզի 2000 բնակիչներ օգտվել են ակնաբուժական ծառայություններից:
Նրանցից 400-ն անցել են խորացված հետազոտություն Աչքի շարժական հիվանդանոցում (ԱՇՀ): Տրամադրվել է 940 ակնոց; ԱՇՀ-ում իրականացվել է 200 վիրահատություն եւ լազերային բուժում:
«Orange-ի` որպես հեռահաղորդակցության օպերատորի, առաքելությունն է հեշտացնել հաղորդակցումը մարդկանց միջեւ, այնպես որ մարդկային հաղորդակցության հետ կապված խնդիրները մեր ուշադրության առանցքում են: Ուրախությամբ ենք հաստատում, որ մեր համագործակցությունը շարունակվելու է նաեւ այլ մարզերում, քանի որ կարողանում ենք իսկական փոփոխություն բերել մարդկանց կյանք», - ասել է Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Սյունիքի մարզում աշխատանքների համար Orange հիմնադրամի աջակցությունը ՀԱՆ-ին կազմել է 7 300 000 դրամ:
Սեպտեմբեր-հոկտեմբերին հիմնադրամի համագործակցությամբ ՀԱՆ-ի աշխատանքները շարունակվելու են Արմավիրի մարզում:

15:00 | 27.07.12 | Новости | 4324
Ереван /Медиамакс/. Благодаря совместной программе Фонда Orange и Армянского офтальмологического проекта (АОФ) в июле этого года 2 000 жителей Сюникской области воспользовались офтальмологическими услугами.
400 из них прошли детальное исследование в Мобильной глазной клинике (МГК). Было предоставлено 940 пар очков. В МГК было проведено 200 операций и лазерных лечений.
«Миссией Orange является облегчение коммуникации между людьми, и проблемы, связанные с коммуникациями, находятся в центре нашего внимания. Мы с радостью объявляем, что наше сотрудничество продолжится и в других областях, так как у нас получается привносить настоящие изменения в жизни людей», - заявил председатель Совета Фонда Orange Бруно Дютуа.