13:44 | 12.07.12 | Նորություններ | 8988
Երեւան: Մեդիամաքս:Եվրոկաբել մալուխային հեռուստատեսային ծառայություններ մատուցող ընկերության տնօրեն Հայկ Մելքոնյանը այսօր Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում հրաժարվել է մեկնաբանել Յուքոմ եւ Ինտերակտիվ ԹիՎի ընկերությունների միաձուլումը:
Երեկ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԿԾՀ) համաձայնություն է տվել, որպեսզի «Ինտերակտիվ Թվի» ՍՊԸ-ի սեփականատերերը օտարեն իրենց բաժնեմասերը «Յուքոմ» ՍՊԸ-ին, որն այսպիսով կդառնա Հայաստանի խոշորագույն մալուխային հեռուստատեսության օպերատորը՝ ունենալով միայն մեկ խոշոր մրցակից ի դեմս Եվրոկաբելի:
Հայաստանում վճարովի մալուխային հեռուստատեսության ծառայություններ մատուցում են 30-ից ավելի ընկերություններ, սակայն նրանցից միայն խոշորագույն երեքն են հեռարձակում թվային ազդանշան, ինչը թույլ է տալիս ստանալ ավելի որակյալ պատկեր եւ ձայն, ընդհուպ մինչեւ HD: Ինտերակտիվ ԹիՎի-ն եւ Եվրոկաբել-ը դասական մալուխային օպերատորներ են եւ աշխատում են DVB-C ստանդարտով (Digital Video Broadcasting), իսկ Յուքոմ-ը, հեռարձակում է ալիքները IPTV տեխնոլոգիայով, որը հեռուստատեսության նոր սերունդն է եւ ընձեռում է ինտերակտիվության ավելի լայն հնարավորություններ:

13:44 | 12.07.12 | News | 9240
Yerevan/Mediamax/.Talking to Mediamax, Director of Eurocable Hayk Melkonyan didn\'t comment on the merger of Ucom and Interactive TV today.
A day before, the Public Services Regulatory Commission (PSRC) gave its consent so as the owners of \"Interactive TV\" JSC sold their shares to \"Ucom\" JSC which thus will become the largest operator of cable TV in Armenia having Eurocable as its only major competitor.
Over 30 companies in Armenia provide paid services of cable TV but only three largest companies broadcast a digital signal which ensures a more quality image and voice - up to HD. Interactive TV and Eurocable are classical cable operators and operate on DVB-C (Digital Video Broadcasting) standard and Ucom transmits channels on IPTV technology.