13:44 | 12.07.12 | Նորություններ | 8988
Երեւան: Մեդիամաքս:Եվրոկաբել մալուխային հեռուստատեսային ծառայություններ մատուցող ընկերության տնօրեն Հայկ Մելքոնյանը այսօր Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում հրաժարվել է մեկնաբանել Յուքոմ եւ Ինտերակտիվ ԹիՎի ընկերությունների միաձուլումը:
Երեկ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԿԾՀ) համաձայնություն է տվել, որպեսզի «Ինտերակտիվ Թվի» ՍՊԸ-ի սեփականատերերը օտարեն իրենց բաժնեմասերը «Յուքոմ» ՍՊԸ-ին, որն այսպիսով կդառնա Հայաստանի խոշորագույն մալուխային հեռուստատեսության օպերատորը՝ ունենալով միայն մեկ խոշոր մրցակից ի դեմս Եվրոկաբելի:
Հայաստանում վճարովի մալուխային հեռուստատեսության ծառայություններ մատուցում են 30-ից ավելի ընկերություններ, սակայն նրանցից միայն խոշորագույն երեքն են հեռարձակում թվային ազդանշան, ինչը թույլ է տալիս ստանալ ավելի որակյալ պատկեր եւ ձայն, ընդհուպ մինչեւ HD: Ինտերակտիվ ԹիՎի-ն եւ Եվրոկաբել-ը դասական մալուխային օպերատորներ են եւ աշխատում են DVB-C ստանդարտով (Digital Video Broadcasting), իսկ Յուքոմ-ը, հեռարձակում է ալիքները IPTV տեխնոլոգիայով, որը հեռուստատեսության նոր սերունդն է եւ ընձեռում է ինտերակտիվության ավելի լայն հնարավորություններ:

13:44 | 12.07.12 | Новости | 9287
Ереван /Медиамакс/.Директор компании Еврокабель, предоставляющей услуги кабельного телевидения, Айк Мелконян сегодня в беседе с Медиамакс не прокомментировал слияние компаний Юком и Интерактив ТВ.
Вчера Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении дала согласие на то, чтобы владельцы ООО «Интерактив ТВ» продали принадлежащие им акции ООО «Юком», которая таким образом станет крупнейшим оператором кабельного телевидения Армении, имея только одного крупного конкурента  в лице Еврокабеля.
В Армении платные кабельные услуги предоставляют более 30 компаний, однако только три крупнейшие транслируют цифровой сигнал, что позволяет получить более качественную картину и звук, вплоть до HD. Интерактив ТВ и Еврокабель – классические кабельные операторы, которые работают по стандарту DVB-C (Digital Video Broadcasting), а Юком транслирует каналы по технологии IPTV, что является новым поколением телевидения и предоставляет более широкие возможности интерактивности.