Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս-ը լիովին թարմացրել է Auto.am նախագիծը, որը ընկերության ամենահին ու ամենայցելվող կայքերից է:
Սա թվով չորրորդ մեծածավալ փոփոխությունն է Auto.am կայքի պատմության մեջ, որը հաջորդ տարի կնշի իր 10-ամյակը:
Ամբողջապես թարմացվել է կայքի դիզայնը, օգտագործման հարմարավետությունը եւ ծրագրային մասը: Մասնավորապես, կայքում ներմուծվել է նոր CMS (Content Management System - Բովանդակության կառավարման համակարգ):
Կարեւոր նորամուծություններից է որոնման բլոկում ֆիլտրի առկայությունը, որը ավելի դյուրին է դարձնում նախընտրած ավտոմեքենայի գտնելու գործընթացը եւ արդյունքների ստացումը:
«Ցանկացած կայք պահանջում է մշտական խնամք, բարելավում եւ զարգացում: Մենք մշտապես ուշադիր հետեւում ենք ոչ միայն ոլորտի նոր միտումներին, այլեւ կայքի այցելուների ցանկություններին, որոնց հիման վրա արել ենք շատ փոփոխություններ: Ոլորտի հայաստանյան մասնագետների կարծիքով նորացված Auto.am-ը համապատասխանում է ժամանակակից ավտոմոբիլային կայքերի միջազգային պահանջներին», - ասել է Մեդիամաքս-ի ինտերնետային նախագծերի ղեկավար Կարեն Անտոնյանը:
Շուտով նախատեսվում է գործարկել կայքի վրացերեն տարբերակը, քանի որ Հայաստանի ավտոշուկայի հանդեպ մեծ հետաքրքրություն կա նաեւ Վրաստանից: Արդեն կա պայմանավորվածություն այն մասին, որ խոշոր վրացական ընկերություն Auto.am կայքում կտեղադրի հատուկ առաջարկներ Հայաստանի շուկայի համար:
Auto.am կայքը Մեդիամաքս մեդիա-ընկերության ինտերնետ-հոլդինգի առաջին խոշոր օնլայն նախագիծն է: Կայքը գործարկվել է 2003 թվականին` Հայաստանի ավտոմոբիլային բիզնեսում ներկայացված կազմակերպությունների եւ ընկերությունների գործունեությունը լուսաբանելու նպատակով: Ժամանակի ընթացքում այն անհրաժեշտ եւ օգտակար գործիք է դարձել ինչպես ավտոսիրողների, այնպես էլ շահագրգիռ կազմակերպությունների համար:
Կայքի օրական այցելությունների քանակը տատանվում է 18.000-ից 20.000 սահմանում: Կայքի հետ համագործակցում են Հայաստանում ավտոշուկայում ներկայացված գրեթե բոլոր խոշոր ընկերությունները , ինչպես նաեւ մի շարք արտասահմանյան ընկերություններ:

Yerevan /Mediamax/. Mediamax fully upgraded Auto.am project which is one of the oldest and most-visited sites of the company.
It\'s already the fourth large-scale modernization in the history of www.Auto.am which will mark its 10th anniversary next year.
The design and usability of the site are fully changed, new Content Management System (CMS) is introduced.
One of the most important novelties is the filter in search section which facilitates the process of searching the desired car.
\"Each site should be constantly improved and developed. We keep track of not only the new global trends but also the wishes of the users of the site and many changes were based on them. Armenian specialists think that upgraded Auto.am meets international standards of automobile sites\", stated Director of Mediamax internet projects Karen Antonyan.
The Georgian language version of the site is scheduled to be launched in the nearest future as the Armenian car market is of great interest in Georgia as well. An agreement was reached according to which a large Georgian company will present special offers for the Armenian customers on Auto.am.
Auto.am is the first large online project of Mediamax internet holding. The site was launched in 2003 aiming at presenting organizations and companies on the Armenian car market. Over time, it has become a useful tool both for car lovers and interested organizations.
The site has 18 000 - 20 000 daily visits. Almost all the largest companies on the Armenian car market as well as a number of foreign firms cooperate with the site.