Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս-ը լիովին թարմացրել է Auto.am նախագիծը, որը ընկերության ամենահին ու ամենայցելվող կայքերից է:
Սա թվով չորրորդ մեծածավալ փոփոխությունն է Auto.am կայքի պատմության մեջ, որը հաջորդ տարի կնշի իր 10-ամյակը:
Ամբողջապես թարմացվել է կայքի դիզայնը, օգտագործման հարմարավետությունը եւ ծրագրային մասը: Մասնավորապես, կայքում ներմուծվել է նոր CMS (Content Management System - Բովանդակության կառավարման համակարգ):
Կարեւոր նորամուծություններից է որոնման բլոկում ֆիլտրի առկայությունը, որը ավելի դյուրին է դարձնում նախընտրած ավտոմեքենայի գտնելու գործընթացը եւ արդյունքների ստացումը:
«Ցանկացած կայք պահանջում է մշտական խնամք, բարելավում եւ զարգացում: Մենք մշտապես ուշադիր հետեւում ենք ոչ միայն ոլորտի նոր միտումներին, այլեւ կայքի այցելուների ցանկություններին, որոնց հիման վրա արել ենք շատ փոփոխություններ: Ոլորտի հայաստանյան մասնագետների կարծիքով նորացված Auto.am-ը համապատասխանում է ժամանակակից ավտոմոբիլային կայքերի միջազգային պահանջներին», - ասել է Մեդիամաքս-ի ինտերնետային նախագծերի ղեկավար Կարեն Անտոնյանը:
Շուտով նախատեսվում է գործարկել կայքի վրացերեն տարբերակը, քանի որ Հայաստանի ավտոշուկայի հանդեպ մեծ հետաքրքրություն կա նաեւ Վրաստանից: Արդեն կա պայմանավորվածություն այն մասին, որ խոշոր վրացական ընկերություն Auto.am կայքում կտեղադրի հատուկ առաջարկներ Հայաստանի շուկայի համար:
Auto.am կայքը Մեդիամաքս մեդիա-ընկերության ինտերնետ-հոլդինգի առաջին խոշոր օնլայն նախագիծն է: Կայքը գործարկվել է 2003 թվականին` Հայաստանի ավտոմոբիլային բիզնեսում ներկայացված կազմակերպությունների եւ ընկերությունների գործունեությունը լուսաբանելու նպատակով: Ժամանակի ընթացքում այն անհրաժեշտ եւ օգտակար գործիք է դարձել ինչպես ավտոսիրողների, այնպես էլ շահագրգիռ կազմակերպությունների համար:
Կայքի օրական այցելությունների քանակը տատանվում է 18.000-ից 20.000 սահմանում: Կայքի հետ համագործակցում են Հայաստանում ավտոշուկայում ներկայացված գրեթե բոլոր խոշոր ընկերությունները , ինչպես նաեւ մի շարք արտասահմանյան ընկերություններ:

16:06 | 11.07.12 | Новости | 8349
Ереван /Медиамакс/. Медиамакс полностью модернизировал проект Auto.am, который является одним из самых старых и посещаемых сайтов компании.
Это уже четвертое широкомасштабное усовершенствование в истории сайта www.Auto.am , который в будущем году отметит свое 10-летие.
Полностью изменены дизайн сайта и программная часть. В частности, внедрена новая система управления контентом (Content Management System-CMS).
Одним из важнейших нововведений является также внедрение фильтра в разделе поиска, который облегчает процесс поиска желаемой машины.
«Каждый сайт требует постоянного ухода, усовершенствования и развития. Мы следим не только за новыми мировыми трендами, но и за пожеланиями пользователей сайта, на основе которых сделали много изменений. По мнению армянских специалистов, усовершенствованный Auto.am соответствует международным стандартам автомобильных сайтов»,- заявил руководитель интернет-проектов Медиамакс Карен Антонян.
Скоро планируется задействовать версию сайта на грузинском языке, так как к армянскому авторынку есть большой интерес также и в Грузии. Уже есть договоренность о том, что крупная грузинская компания будет выставлять специальные предложения для армянских покупателей на сайте Auto.am.
Сайт Auto.am является первым крупным он-лайн проектом интернет-холдинга медиа-компании Медиамакс. Сайт был задействован в 2003 году с целью представления организаций и компаний, представленных на автомобильном рынке Армении. Со временем он стал необходимым и полезным инструментом как для автолюбителей, так и для заинтересованных организаций.
Количество ежедневных визитов сайта составляет 18 000-20 000. С сайтом сотрудничают почти все крупные компании, представленные на армянском авторынке, а также ряд зарубежных фирм.