11:17 | 09.07.12 | Նորություններ | 4085
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հուլիսի 8-ին Երեւանում մեկնարկել է «Ոսկե ծիրան» 9-րդ միջազգային կինոփառատոնը, որի գլխավոր հովանավորն, ինչպես միշտ, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:
«Կինոն դեպի անծայրածիր տիեզերքը բացվող պատուհան է եւ մարդկային ճակատագրերի խառնարան: Արվեստի այս ճյուղը աշխարհն իր ամբողջ բազմազանությամբ ներկայացնելու ու դրա հանդեպ անսահման սեր սերմանելու մեծ առաքելություն ունի: Համոզված եմ` միջմշակութային հարթության մեջ հայկական կինեմատոգրաֆն ունի իր կարեւոր խոսքը պատվով հրամցնելու եւ մեր երկրի վարկանիշը արժանի հարթակում ներկայացնելու դերը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Կինոփառատոնը պահպանել է ավանդական «Երեւանյան պրեմիերաներ», «Հետահայաց ցուցադրություններ» եւ «Հարգանքի տուրք» արտամրցութային ծրագրերը: Նորություն է «Գիրք եւ կինո» ծրագիրը, որն իրականացվում է ՅՈՒՆԵՍԿՈ-ի կողմից Երեւանը գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակելու առիթով:

11:17 | 09.07.12 | Новости | 4388
Ереван/Медиамакс/. 8 июля в Ереване стартовал 9-й международный кинофестиваль “Золотой абрикос”, генеральным спонсором которого, как всегда, выступает ВиваСелл-МТС.
“Кино является окном, открывающим путь к безграничной вселенной. Данная сфера искусства преследует цель представить мир во всем своем разнообразии и привить к нему безграничную любовь. Я уверен, что армянская кинематография играет свою роль в представлении своего важного слова и повышения рейтинга нашей страны на достойной межкультурной платформе”,- заявил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Кинофестиваль сохранил традиционные внеконкурсные программы “Ереванские премьеры”, “Ретроспективные показы” и “Дань уважения”. Нововведением является программа “Книга и кино”, которая проводится в связи с признанием Еревана в качестве Всемирной столицы книги со стороны ЮНЕСКО.