17:08 | 19.01.12 | Նորություններ | 5385
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է VDS (Virtual Dedicated Server) ծառայության գործարկման մասին:
Իրավաբանական անձանց համար ծառայության կոմերցիոն գործարկումը կսկսվի 2012թ. հունվարի 20-ին` ընկերության տվյալների կենտրոնի (Data Center) հիման վրա:
512 ՄԲ հատկացված օպերատիվ հիշողությամբ «VDS 10 GB» ծառայության ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է 10000 դրամ: Սկավառակի ծավալի (HDD) հավելյալ յուրաքանչյուր 1 ԳԲ-ի համար ամսեկան վճարը կազմում է 500 դրամ, իսկ օպերատիվ հիշողության (RAM) լրացուցիչ յուրաքանչյուր 128 ՄԲ` 1000 դրամ: Ռեսուրսների հասանելիությունն ապահովվում է արտաքին կապուղիների համար` 20 Մբվ, իսկ ներքին կապուղիների համար` 100 Մբվ արագությամբ:
«VDS-ն ամբողջ աշխարհում հայտնի է որպես վիրտուալ սերվերի կազմակերպման ամենաառաջատար, ժամանակակից և պաշտպանված ծառայություն, և մենք ուրախ ենք, որ այն արդեն հասանելի է մեր կորպորատիվ հաճախորդներին», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Ընկերության տվյալների կենտրոնը խոշորագույնն է երկրում և հագեցված է ամենաժամանակակից սարքավարումներով, կապի արագագործ կապուղիներով` սեփական օպտիկամանրաթելային գծերի միջոցով: Մոնիթորինգի ավտոմատացված համակարգերն ապահովում են աշխատունակության շուրջօրյա դիտարկումը, իսկ տեխնիկական ու ծրագրային ապահովումն երաշխավորում է ընկերության և նրա գործընկերների համակարգերի կայուն աշխատանքը», - հայտնել են ԱրմենՏել-ում:

17:08 | 19.01.12 | Новости | 5376
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) запускает новую услугу VDS (Virtual Dedicated Server).
Коммерческий запуск услуги для юридических лиц начнется 20 января 2012 года на базе Data-центра компании, сообщили в пресс-службе Арментел.
Ежемесячная абонентская плата за услугу «VDS 10 GB» с выделенной оперативной памятью в 512 МБ составляет 10 000 драмов. Предоставление дополнительного дискового пространства (HDD) за каждый 1 ГБ - 500 драмов в месяц, а дополнительная оперативная память (RAM) за каждые 128 МБ доступна клиенту по цене 1 000 драмов в месяц. Доступ к ресурсу осуществляется со скоростью до 20 Мб/с для международных каналов и со скоростью до 100 Мб/с для локальных.
«VDS известен по всему миру как самая передовая, современная и защищенная услуга виртуального сервера, и мы рады, что она стала доступна корпоративным клиентам нашей компании», – отметил гендиректор Арментел Игорь Климко.
«Data-центр компании является крупнейшим в Армении и оснащен самым современным оборудованием, высокоскоростными каналами связи по собственным оптико-волоконным линиями. Автоматизированные системы мониторинга  Data-центра обеспечивают круглосуточное наблюдение за работоспособностью, а техническое и программное обеспечение гарантирует надежную и стабильную работу всех систем компании и ее партнеров», - отметили в пресс-службе Арментел.