17:08 | 19.01.12 | Նորություններ | 5385
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է VDS (Virtual Dedicated Server) ծառայության գործարկման մասին:
Իրավաբանական անձանց համար ծառայության կոմերցիոն գործարկումը կսկսվի 2012թ. հունվարի 20-ին` ընկերության տվյալների կենտրոնի (Data Center) հիման վրա:
512 ՄԲ հատկացված օպերատիվ հիշողությամբ «VDS 10 GB» ծառայության ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է 10000 դրամ: Սկավառակի ծավալի (HDD) հավելյալ յուրաքանչյուր 1 ԳԲ-ի համար ամսեկան վճարը կազմում է 500 դրամ, իսկ օպերատիվ հիշողության (RAM) լրացուցիչ յուրաքանչյուր 128 ՄԲ` 1000 դրամ: Ռեսուրսների հասանելիությունն ապահովվում է արտաքին կապուղիների համար` 20 Մբվ, իսկ ներքին կապուղիների համար` 100 Մբվ արագությամբ:
«VDS-ն ամբողջ աշխարհում հայտնի է որպես վիրտուալ սերվերի կազմակերպման ամենաառաջատար, ժամանակակից և պաշտպանված ծառայություն, և մենք ուրախ ենք, որ այն արդեն հասանելի է մեր կորպորատիվ հաճախորդներին», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Ընկերության տվյալների կենտրոնը խոշորագույնն է երկրում և հագեցված է ամենաժամանակակից սարքավարումներով, կապի արագագործ կապուղիներով` սեփական օպտիկամանրաթելային գծերի միջոցով: Մոնիթորինգի ավտոմատացված համակարգերն ապահովում են աշխատունակության շուրջօրյա դիտարկումը, իսկ տեխնիկական ու ծրագրային ապահովումն երաշխավորում է ընկերության և նրա գործընկերների համակարգերի կայուն աշխատանքը», - հայտնել են ԱրմենՏել-ում:

17:08 | 19.01.12 | News | 5377
The commercial launch of the service for legal entities starts on January 20, 2012, in the base of Data Center of the company, ArmenTel press service reported.
Monthly subscriber fee for “VDS 10GB” service with 512 MB dedicated memory makes AMD 10 000. Each extra hard disc drive (HDD) per 1GB makes AMD 500 a month and random access memory (RAM) per 128 MB is available to the client at AMD 1 000 a month. The resource access speed makes up to 20Mbps for international channels and 100 Mbps- for local channels.
“VDS is famous worldwide as the most advanced, up-to-date and secure virtual server service and we are glad that it became available to corporate clients of our company”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
“The company’s data center is one of the largest in Armenia and is supplied with the most up-to-date equipment and high-quality communication channels through its own fiber-optic lines. The automatic monitoring systems of the data center ensure 24-hour control over the efficiency and technical and software development provides reliable and stable work of all the company’s and its partners’ systems”, ArmenTel press service noted.