14:24 | 09.11.11 | Նորություններ | 5121
Երեւան: Մեդիամաքս: Էլեկտրոնային առեւտրի իրավական խնդիրները մնում են կառավարության օրակարգում, այսօր ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Վահե Դանիելյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ելույթ ունենալով Հայաստանում էլեկտրոնային առեւտրի իրավական խնդիրներին նվիրված քննարկմանը` Վահե Դանիելյանը ներկայացրել է ոլորտի խնդիրների լուծման նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի գործունեության միջանկյալ արդյունքները:
Նա նշել է, որ մի շարք հարցեր, ինչպիսիք են, օրինակ, հայկական բանկերի մոտ Visa միջազգային քարտերով ինտերնետ վճարումների ընդունման լիցենզիայի բացակայությունը, պայմանավորված են ոչ թե վարչական արգելքով, այլ բանկերի մոտ համապատասխան հետաքրքրության բացակայությամբ:
Նախարարի խորհրդականի խոսքերով, վարչական պատնեշների վերացումը կապահովեն աշխատանքային խմբի օրենսդրական նախաձեռնությունները, որոնք գտնվում եմ մշակման փուլում:

Yerevan/Mediamax/. Adviser of the Armenian Minister of Economy Vahe Danielyan said today that legal problems of e-trade are still on the government’s agenda.
Vahe Danielyan presented the interim results of the activities of interdepartmental task force established for resolving the problems of the sphere today, Mediamax reports.
He noted that a number of issues including lack of license for internet payments through Visa international cards are conditioned not by administrative barriers but lack of interest among banks.
According to the Advisor of the Minister, administrative barriers will be liquidated through the legislative initiatives suggested by the task force and currently being worked.