12:57 | 08.10.11 | Նորություններ | 2846
Orange-ը հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների կարեւոր հիմնասյուներից մեկն է, ասել է Ֆրանս Տելեկոմ խմբի նախագահը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Արմենիա ընկերությունն իր ներդրումներով եւ գործունեությամբ նպաստում է Հայաստանի տնտեսական եւ տեխնոլոգիական զարգացմանը եւ դարձել է ֆրանս-հայկական բարեկամական հարաբերությունների կարեւոր հիմնասյուներից մեկը:
Այդ մասին ասել է նախօրեին Ֆրանսիայի նախագահի պատվիրակության կազմում Երեւան այցելած Ֆրանս Տելեկոմ Orange Խմբի նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն Ստեֆան Ռիշարը:
Նա Orange-ի գլխամասային գրասենյակում հանդիպում է ունեցել Orange Արմենիայի աշխատակիցների հետ, ծանոթացել ընկերության աշխատանքային կյանքին եւ ներկայացրել Խմբի նպատակներն ու ռազմավարությունը:
Orange-ի գլխավոր խանութում Ստեֆան Ռիշարը հյուրընկալեր էր Ֆրանսիայի արդյունաբերության, էներգետիկայի եւ թվային տնտեսության նախարարին, Ֆրանսիայի  արտաքին առեւտրի գծով եւ տրանսպորտի գծով պետական քարտուղարներին:
Հանդիպմանը ներկա էին նաեւ Ֆրանս-հայկական գործարար ակումբի անդամները` ակումբի նախագահ Արման Փինարբասիի գլխավորությամբ:

12:57 | 08.10.11 | Новости | 3031
Orange - один из краеугольных камней армяно-французских отношений, заявил президент группы France Telecom
Ереван/Медиакс/. Компания Orange Armenia своими инвестициями и деятельностью способствует экономическому и технологическому развитию Армении и стала одним из краеугольных камней дружественных отношений Армении и Франции.
Об этом заявил президент и генеральный директор группы France Telecom-Orange Стефан Ришар, посетивший 6-7 октября Армению в составе делегации во главе с президентом Франции.
Стефан Ришар встретился с сотрудниками Orange Armenia в головном офисе компании, ознакомился с их рабочими буднями и представил цели и стратегию группы.
Позднее президент France Telecom пригласил в главный магазин Orange Armenia министра по делам промышленности, энергетики и цифровой экономики Франции, а госсекретарей внешней торговли и транспорта.
Во встрече участвовали также члены армяно-французского бизнес-клуба во главе с его председателем Арманом Пинарбаси.