13:37 | 06.10.11 | Նորություններ | 4648
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր ԱրմեՏելը եւ Edge Gaming ընկերությունը հայտարարել են ESWC կիբեռխաղերի առաջնության հաղթողների անունները, որն անցկացվել էր Երեւանում սեպտեմբերի 24-ից մինչեւ հոկտեմբերի 2-ը:
ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ընդգծել է, որ կիբեռսպորտը այն հիմնական ուղղություններից է, որին ընկերությունը շարունակաբար աջակցելու է:
“Ուրախ ենք համակարգչային խաղերի սիրահարներին ընձեռել եւս մեկ հնարավորություն մրցելու միմյանց հետ իրենց երկրում, իսկ այս մրցույթի հաղթողներից ակնկալում ենք հաղթանակ եվրոպական մրցաշարում”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Edge Gaming ընկերության ներկայացուցիչ Անահիտ Գրիգորյանն էլ տեղեկացրել է, որ առաջնության յուրաքանչյուր անվանակարգի (FIFA 11, PES 2011, Call of Duty) հաղթողները ստացել են դրամական պարգեւներ, իսկ FIFA 11-ի հաղթողներ Կարեն Ծովինարովը, Լեւոն Առաքելյանը եւ Արթուր Առաքելյանը`հնարավորություն ներկայացնելու Հայաստանը ESWC-ի քառորդ եզրափակչում, որը տեղի կունենա Ֆրանսիայում հոկտեմբերի վերջին:
Առաջնության խաղային անվանակարգերում առաջին տեղ զբաղեցրած մասնակիցները հրավիրվել են շրջայց կատարելու ԱրմենՏել-ի հաճախորդների սպասարկման կենտրոնում:

Ереван/Медиамакс/. Сегодня Арметел совместно с компанией Edge Gaming обьявили имена победителей чемпионата по киберспорту-ESWC, который проходил в Ереване с 24 сентября по 2 октября.
Гендиректор АрменТел Игорь Климко сказал, что киберспорт - одно из ключевых направлений, котореое компания будет последовательно поддерживать.
«Мы рады подарить любителям компьютерных игр еще одну возможность посоревноваться с достойными соперниками у себя на родине, а от победителей чемпионата ждем победы на европейском турнире»,- отметил Игорь Климко.
Представитель компании Edge Gaming Анаит Григорян сообщила , что победители в каждой из игровых номинаций (FIFA 11, PES 2011, Call of Duty) получили денежные призы, а чемпионы в игре FIFA 11 Карен Цовинаров, Левон Сакеян и Артур Аракелян представят Армению в четвертьфинале ESWC во Франции в конце октября.
Обладатели первых мест во всех игровых номинациях первенства были приглашены на экскурсию в Службу по обслуживанию клиентов АрменТел.