12:58 | 26.09.11 | Նորություններ | 7859
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ucom-ի գործադիր տնօրեն Հայկ Եսայանը հայտարարել է, որ ընկերության հեռուստատեսային ծառայության ալիքների քանակը այսօրվանից ավելանում է 48-ով, որից 8-ը HD ալիքներ են:
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում նա նշել է, որ նոր ալիքների ավելացումը չի ազդի բաժանորդային վարձի վրա:
Հայկ Եսայանը նաեւ նշել է, որ Ucom-ը ձեռք է բերել նոր համարային շարք եւ այժմ, բացի 060 44-ով սկսվող համարներից, բաժանորդները կարող են ձեռք բերել 060-50, -51, -52, -53 եւ -54 թվերով սկսվող հեռախոսահամարներ:
Ucom-ի գործադիր տնօրենի խոսքով, ընկերությունը կատարել է իր խոստումը եւ եռապատկել ինտերնետի նվազագույն արագությունը` հասցնելով այն 3 Մբ/վ-ի: Ընդ որում, ինտերնետ ծառայության նվազագույն վճարը չի փոխվի եւ կշարունակի կազմել 8 000 դրամ:
Պատասխանելով ընկերության ծածկույթի վերաբերյալ հարցին` Հայկ Եսայանն ասել է, որ հոկտեմբերի կեսին Ucom-ը կհասնի Շենգավիթ թաղամաս, իսկ նոյեմբերին` Աջափնյակ:
Հայկ Եսայանը նաեւ տեղեկացրել է, որ այսօր Հյուսիսային պողոտայում կբացվի Ucom-ի սպասարկման նոր կենտրոնը:

12:58 | 26.09.11 | Новости | 7880
Ереван/Медиамакс/. Исполнительный директор Ucom Айк Есаян заявил, что с сегодняшнего дня число каналов телевизионной услуги компании будет увеличено на 48, 8 из которых - каналы HD.
В ходе сегодняшней пресс-конференции, он отметил, что увеличение каналов не скажется на цене услуги.
Айк Есаян сказал, что Ucom приобрел новый номерной ряд, и теперь помимо номеров, начинающихся с 060 44, абоненты могут приобрести телефонные номера, начинающиеся с цифр 060-50, -51, -52, -53 и -54.
По словам исполнительного директора Ucom, компания выполнила свое обещание и втрое увеличила минимальную скорость интернета, которая теперь составляет 3 Мбт/с.
Отвечая на вопрос о покрытии сети компании, Айк Есаян сказал, что к середине октября компания обеспечит покрытием общину Шенгавит, а в ноябре – Ачапняк.
Айк Есаян сообщил также, что сегодня вечером на Северном проспекте столицы будет открыт новый сервисный центр Ucom.