12:58 | 26.09.11 | Նորություններ | 7859
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ucom-ի գործադիր տնօրեն Հայկ Եսայանը հայտարարել է, որ ընկերության հեռուստատեսային ծառայության ալիքների քանակը այսօրվանից ավելանում է 48-ով, որից 8-ը HD ալիքներ են:
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում նա նշել է, որ նոր ալիքների ավելացումը չի ազդի բաժանորդային վարձի վրա:
Հայկ Եսայանը նաեւ նշել է, որ Ucom-ը ձեռք է բերել նոր համարային շարք եւ այժմ, բացի 060 44-ով սկսվող համարներից, բաժանորդները կարող են ձեռք բերել 060-50, -51, -52, -53 եւ -54 թվերով սկսվող հեռախոսահամարներ:
Ucom-ի գործադիր տնօրենի խոսքով, ընկերությունը կատարել է իր խոստումը եւ եռապատկել ինտերնետի նվազագույն արագությունը` հասցնելով այն 3 Մբ/վ-ի: Ընդ որում, ինտերնետ ծառայության նվազագույն վճարը չի փոխվի եւ կշարունակի կազմել 8 000 դրամ:
Պատասխանելով ընկերության ծածկույթի վերաբերյալ հարցին` Հայկ Եսայանն ասել է, որ հոկտեմբերի կեսին Ucom-ը կհասնի Շենգավիթ թաղամաս, իսկ նոյեմբերին` Աջափնյակ:
Հայկ Եսայանը նաեւ տեղեկացրել է, որ այսօր Հյուսիսային պողոտայում կբացվի Ucom-ի սպասարկման նոր կենտրոնը:

12:58 | 26.09.11 | News | 7867
Yerevan/Mediamax/.UCom Executive Director Hayk Yesayan said that starting from today the number of channels of company’s TV service will grow by 48, 8 of which will be HD channels.
Addressing a press conference today, Hayk Yesayan said that the expansion of channels will not influence the price of the service.
Hayk Yesayan said that UCom has acquired a new number row and now new telephone numbers beginning with 060-50, -51, -52 and -54 will be added to old numbers beginning with 060 44.
According to UCom Executive Director, the company has kept its promise and expanded the minimal internet speed thrice bringing it up to 3Mbps.
When asked about the coverage of company’s network, Hayk Yesayan said that the company will cover Shengavit community by mid October and Achapnyak community- in November.