Երեւան/Մեդիամաքս/.Հայաստանի Հանրապետության Անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձին նվիրված, «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) ֆինանսական աջակցությամբ նկարահանված «Վերածնունդ» ֆիլմաշարի պրեմիերան տեղի կունենա սեպտեմբերի 20-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում:
Նկարահանումներն իրականացրեց Գյումրիի “Վան” հեռուստաստուդիան: Ֆիլմաշարը բաղկացած է 12 մասից, որոնցից առաջինը նվիրված է Հայաստանին, իսկ մյուսները` Երեւանին եւ հանրապետության 10 մարզերին:
««Վերածնունդ» ֆիլմաշարը Հայաստանի հանրապետությունում եւ Սփյուռքում բնակվող ողջ հայության համար մի յուրահատուկ ուղեցույց կլինի ճանաչելու եւ գնահատելու իրենց հնադարյան հայրենիքի` Հայաստանի դարավոր պատմությունը, հաղթանակած ներկան եւ հույսերով ու լավատեսական սպասումներով լի ապագան: Ֆիլմաշարը` յուրահատուկ հանրամատչելի տեսաձեռնարկ է, որից օգտվելու աննախադեպ հնարավորություն կունենան բոլոր նրանք, ում տասնյակ տարիներ անց, կհետաքրքրի Հայաստան երկրի թե հին, եւ թե նորագույն պատմության ընթացքը», - նշել է «Վան» հեռուստաընկերության տնօրեն Վահագն Ղազարյանը:
«Մեր ընկերության համար Անկախության տոնն առանձնահատուկ նշանակություն ունի: Ընկերության պատմությունը սերտորեն կապված է անկախ Հայաստանի պատմության հետ: Ինքնիշխան Հայաստանի ինստիտուտների ներդաշնակ գործունեությունն այսօր ընթանում է տնտեսության ամենահեռանկարային ոլորտներից մեկի` հեռահաղորդակցան զարգացմանը զուգահեռ: Իմ կարծիքով, այս ֆիլմը, որն արտացոլում է Հայաստանի պատմական զարգացման վերջին շրջանը, կօգնի աճող սերունդներին էլ ավելի իմաստավորել Անկախության տոնի նշանակությունը», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:01 | 19.09.11 | Новости | 4996
Ереван/Медиамакс/. Премьерный показ многосерийного документального фильма «Возрождение», посвященного 20-летию провозглашения Независимости Республики Армения, состоится 20 сентября в кинотеатре «Москва».
Съемка фильма осуществлялась гюмрийской телекомпанией «Ван» при финансовой поддержке компании «АрменТел» (торговая марка Beeline). Цикл документальных фильмов состоит из 12 частей, первая из которых посвящена Армении, а остальные -Еревану и 10 областям страны.
«Серия фильмов «Возрождение» станет для всех армян, проживающих в Армении и диаспоре, своеобразным путеводителем в познании и осознании значимости своей древней Родины, вековой истории городов Армении с их настоящим и полным надежд и оптимизма будущим. Воспользоваться фильмом, как учебным пособием, смогут все, кому и через десятки лет будет интересна как древняя, так и новая история Армении», - отметил директор телекомпании «Ван» Ваагн Казарян.
«Для нашей  компании праздник Независимости имеет особый смысл. История компании неразрывно связана с историей независимой Армении. Слаженное функционирование всех институтов суверенной Армении сегодня идет параллельно с развитием одной из самых перспективных отраслей экономики - телекоммуникациями. Я уверен, что премьера документальный фильма, который отражает последнюю веху исторического развития Армении, поможет подрастающим поколениям еще глубже осознать значение праздника Независимости», - отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.