17:08 | 01.09.11 | Նորություններ | 4894
Երեւան: Մեդիամաքս:ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը` Beeline) ավելացրել է շարժական ինտերնետի “Drive” սակագնային փաթեթում գերարագ ինտերնետի ծավալը:
Սեպտեմբերի 1-ից “Drive” հետվճարային սակագնային փաթեթի գործող եւ նոր բաժանորդներին կտրամադրվի ամսական 5 ԳԲ գերարագ ինտերնետ` նախկին 3 ԳԲ-ի փոխարեն: Գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո կապուղու թողունակությունը կկազմի 256 kbps:
“Նոր ուսումնական տարվա սկզբին ԱրմենՏել-ը անակնկալ է մատուցում աշակերտներին եւ ուսանողներին: Շարժական ինտերնետից օգտվող մեր հաճախորդների մեծ մասը` երիտասարդներն են, եւ մենք ուրախ ենք հերթական անգամ խրախուսել միասնական օպերատորի բաժանորդներին` սահմանելով մեր ծառայությունների որակի նոր մակարդակ”,-  նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Drive” սակագնային փաթեթի ամսական բաժանորդավճարը կազմում է 6000 դրամ:  “Drive” սակագնային փաթեթից օգտվելու պայմանագիր կնքելիս` այն 12 ամսվա ընթացքում չխզելու պայմանով, USB-մոդեմը տրամադրվում է անվճար:
Օգոստոսի սկզբին ԱրմենՏել-ը հայտարարեց 3G ցանցի ընդլայնման մասին. այն ընդգրկում է Ագարակ, Աշոցք, Բերդ, Եղեգնաձոր, Քաջարան, Մարալիկ, Մեղրի, Նոյեմբերյան, Սիսիան, Ստեփանավան, Թալին, Տաշիր, Ճամբարակ քաղաքներն, ինչպես նաեւ ՀՀ մի շարք գյուղական համայնքներ:

17:08 | 01.09.11 | News | 4876
Starting from September 1, 2011, all the current and new subscribers of “Drive” postpaid tariff plan will be provided with 5 GB high-speed Internet instead of former 3 GB on a monthly basis. After consuming the high-speed internet package the channel transmission capacity will slow down to 256 Kbps.
“Upon the start of the new academic year, \'\'ArmenTel\'\' makes surprises for schoolchildren and students. Young people make the considerable portion of those clients who use mobile internet access and we are glad to encourage users of Armenia\'s universal operator by setting a new quality level of our services\'\', noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
The monthly subscriber charge for the \'\'Drive\'\' mobile internet tariff plan makes AMD 6000. Upon concluding a 12-month contract on using \'\'Drive\'\' tariff plan subscribers will be provided with free USD modem.
In early August, \'\'ArmenTel\'\' announced the expansion of 3Gnetwork in the settlements of Agarak, Ashotsk, Berd, Yeghegnadzor, Kajaran, Maralik, Meghri, Noyemberyan, Sisian, Stepanavan, Talin, Tashir, Chambarak and a number of rural communities throughout the country.