14:15 | 09.08.11 | Նորություններ | 8511
Երեւան/Մեդիամաքս/.Orange-ը մեկուկես անգամ ընդլայնել է ռոումինգ-գործընկերների ցանկը՝ ձայնային ծառայությունների լիարժեք փաթեթը հասանելի դարձնելով իր կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդներին ավելի քան 150 երկրներում:
Ինչպես այսօր Երեւանում ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, ռոումինգի ցանկում ընդգրկված են հայաստանցիների նախընտրած «արձակուրդային» բոլոր ուղղությունները:
Ընկերությունն ընդլայնել է նաեւ իր 3G եւ GPRS ռոումինգները (3G-ն` ավելի քան 80, իսկ GPRS-ը՝ ավելի քան 110 երկրներում):
Ընկերության մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ ռոումինգի ակտիվացման համար չի պահանջվում դեպոզիտ վճարել: «Ծառայության ակտիվացման համար բավական է միայն Հայաստանից մեկնելուց առաջ հավաքել *121#», - ասել է Արամ Մկրտչյանը, հավելելով, որ Վրաստանի պարագայում հատուկ հրահանգ հավաքելու կարիք չկա, եւ ռոումինգն ակտիվանում է ավտոմատ կերպով:
Արամ Մկրտչյանը հիշեցրել է, որ մինչեւ սեպտեմբերի 15-ը Orange-ն առաջարկում է իր բաժանորդներին Վրաստանում զանգեր ընդունել 40 դրամ/րոպե սակագնով (դեպի Հայաստան ելքային զանգերի արժեքը՝ 860 դրամ/րոպե, տեղական ելքային զանգերը՝ 290 դրամ/րոպե, sms-հաղորդագրությունը՝ 85 դրամ), ինչպես նաեւ 55 դրամ/րոպե սակագնով մուտքային զանգեր Թուրքիայում եւ Orange գոտու երկրներում (Ֆրանսիա, Իսպանիա, Շվեյցարիա, Միացյալ թագավորություն, Լեհաստան, Ռումինիա, Մոլդովա, Սլովակիա, Ավստրիա, Լյուքսեմբուրգ, Բելգիա եւ այլն):

14:15 | 09.08.11 | Новости | 8510
Ереван /Медиамакс/.Orange Armenia вдвое расширил список роуминг-партнеров, сделав доступным полный пакет голосовых услуг для своих абонентов предоплатной и постоплатной системы в более чем 150 странах.
Как сообщил сегодня в Ереване гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа, в список роуминга включены все излюбленные армянами “отпускные” направления.
Компания также расширила свою сеть роуминга 3G и GPRS (3G - в более чем 80, а GPRS - в более чем 110 странах).
Директор по маркетингу компании Арам Мкртчян сообщил, что для активации роуминга не требуется депозит. “Для активации услуги достаточно до выезда из Армении набрать *121#”, - заявил Арам Мкртчян, добавив, что в случае с Грузией нет нужды набирать специальный код, так как роуминг активизируется автоматически.
Арам Мкртчян напомнил, что до 15 сентября Orange предлагает своим абонентам принимать звонки в Грузии по цене 40 драм/мин. (стоимость исходящих звонков в Армению составляет 860 драм/мин., местные исходящие звонки - 290 драм/мин., sms-сообщения - 85 драм), а также входящие звонки в Турции и в странах Зоны Orange по цене 55 драм/мин. (Франция, Испания, Швейцария, Великобритания, Польша, Румыния, Молдова, Словакия, Австрия, Люксембург, Бельгия и др).