18:45 | 07.07.11 | Նորություններ | 4987
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօրվա կառավարության նիստի լուսանկարները վկայում են այն մասին, որ նախարարները սկսել են Apple-ի համակարգիչներ օգտագործել:
ՀՀ վարչապետի օգնական Արամ Անանյանն այսօր Մեդիամաքսին ասել է, որ նախկին համակարգիչները նիստերի դահլիճում օգտագործվում էին 2003 թվականից եւ 8 տարիների ընթացքում ֆիզիկապես եւ բարոյապես մաշվել էին:
ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանն այսօր Մեդիամաքս-ին ասել է, որ շարժական համակարգիչների գնման մրցույթը այս տարվա ապրիլին էր հայտարարվել: Նա նշել է, որ մրցութային հայտարարության մեջ չկար պահանջ հենց Apple-ի արտադրանքը մատակարարելու մասին: «Մենք նշել էինք համակարգիչների տեխնիկական տվյալները եւ չափսերը», - ասել է Դավիթ Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ մրցույթին միայն մեկ ընկերություն էր մասնակցել, որը եւ առաջարկել էր Apple նոութբուքեր:
ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարն ասել է, որ մրցույթի մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ www.gnumner.am կայքում:

18:45 | 07.07.11 | News | 4988
Yerevan/Mediamax/. Photos from today’s session of the Armenian government are evidence that the Cabinet of Ministers has started using Apple computers.
Assistant to the Armenian Prime Minister Aram Ananyan told Mediamax today that the previous computers had been in use at the session hall since 2003, and became outdated over the past 8 years.
Head of the Armenian Government’s Staff David Sargsian told Mediamax today that the tender for purchase of computers was announced in April, 2011. He noted that the tender announcement did not contain indication to supply exactly Apple products to the government. “We only indicated technical parameters and sizes of the computers”, David Sargsian said.
He noted that only one company participated in the tender, and it offered Apple notebooks.
Head of the Armenian Government’s Staff said that it is possible to follow the tender at www.gnumner.am website.