17:09 | 02.06.11 | Նորություններ | 4502
«Մանկապատ»-ը ոչ ֆորմալ կրթական նախագիծ է, որը երեխաներին հնարավորություն է ընձեռում առանց մեծահասակների անմիջական միջամտության, գիտելիքներ ձեռք բերել` անկախ իրենց տարիքից եւ դպրոցական ծրագրային նյութից:
Նախագծի շրջանակում, Սյունիքի մարզի Գորայք գյուղում պատի մեջ տեղադրվել է համակարգչային երկու տերմինալ, որոնց միջոցով գյուղի երեխաները կարող են մուտք գործել կրթական կայքեր:
Պիլոտային նախագծի արդյունքները կամփոփվեն երեք ամսից: Դրա արդյունավետության դեպքում նախատեսվում է նման ծրագիր մշակել հայաստանյան եւս 150 գյուղերի երեխաների համար:

17:09 | 02.06.11 | Новости | 4507
“Манкапат” – неформальный образовательный проект, позволяющий детям приобретать знания вне зависимости от возраста и школьной программы, а также без непосредственного вмешательства взрослых.
В рамках проекта в селе Горайк Сюникского марза Армении в стене установлены 2 компьютерных терминала, через которые дети смогут посещать образовательные сайты.
Результаты пилотного проекта будут подведены через 3 месяца. В случае его эффективности планируется разработать аналогичную программу для детей из 150 сельских общин Армении.