16:42 | 22.02.11 | Նորություններ | 4419
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերության եւ “Վէմ” հրատարակչության նախաձեռնությամբ մեկնարկել է “Խոսենք հայերեն” մշակութային քարոզարշավը:
“Խոսենք հայերեն” մշակութային քարոզարշավի շրջանակներում այսօր ներկայացվել են “Դորլինգ Քինդերսլի”(Dorling Kindersley)  հրատարակչության “Իմ առաջին գիրքը” շարքի 10 հայերեն հրատարակությունները: Շարքի  հայերեն հրատարակություններից յուրաքանչյուրը լույս է տեսել 5000-ական օրինակով, որից մի մասը բաժանվելու է բարեգործական նպատակներով:
“Վէմ” հրատարակչության ղեկավար տեր Մեսրոպ քահանա Արամյանն ասել է, որ գրքերը նախատեսված են նախադպրոցական տարիքի երեխաների համար, եւ դրանց միջոցով տարբեր ազգության միլիոնավոր երեխաներ ճանաչում են իրենց մայրենի լեզուն:
Նրա խոսքերով`հրատարակությունները նպատակ ունեն շրջանառության մեջ դնել առօրյայում գործածվող բազմաթիվ բառերի հայերեն համարժեքները:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն էլ իր հերթին ասել է, որ իրենց ընկերությունը միշտ պատրաստ է օժանդակել նման նախաձեռնություններին` լեզվի պահպանության եւ հայրենիքի առաջխաղացման համար:

16:42 | 22.02.11 | Новости | 4138
Ереван/Медиамакс/. Сегодня по инициативе компании «ВиваСелл-МТС» и издательства «Вэм» стартовала культурная кампания «Давайте будем говорить по-армянски».
Сегодня в рамках культурной кампании «Давайте будем говорить по-армянски» были представлены 10 армянских публикаций из серии «Моя первая книга» редакции «Дорлинг Киндерсли» (Dorling Kindersley). Каждая книга опубликована в 5000 экземплярах, часть которых будет распределена в благотворительных целях.
Директор издательства «Вэм» о. Месроп Арамян заявил, что книги предусмотрены для детей дошкольного возраста, и посредством этих книг миллионы детей различных национальностей изучают свой родной язык.
По его словам, целью книг является ввести в оборот армянские эквиваленты многочисленных слов.
В свою очередь, генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян заявил, что их компания всегда готова поддерживать подобные проекты с целью сохранения и развития родного языка.