“ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը դարձավ Հայաստանի Նկարիչների միությունում բացված երիտասարդ ստեղծագործողների հանրապետական երրորդ մրցույթ-ցուցահանդեսի գործընկեր:
Երիտասարդ ստեղծագործողների Հանրապետական Երրորդ մրցույթ-ցուցահանդեսը նվիրված է սիրո և երիտասարդության տոնին, ցուցահանդեսին ներկայացված աշխատանքները նվիրված են սիրո թեմային:
“Հետամուտ լինելով բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքներին, “ԱրմենՏել” ընկերությունը շարունակում է աջակցել տաղանդավոր երիտասարդներին, նպաստելով նրանց ստեղծագործ զարգացմանը և խրախուսելով նախաձեռնությունները` հանուն Հայաստանի”, - ասաց “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Լավագույն աշխատանքների մրցույթը կանցկացվի 4 անվանակարգում` գրաֆիկա, գեղանկարչություն, քանդակագործություն և դեկորատիվ-կիրառական արվեստ: Յուրաքանչյուր անվանակարգում կտրվեն մրցանակներ առաջին, երկրորդ և երրորդ տեղերի համար:
Ցուցահանդեսն անց է կացվում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո: Միջոցառման կազմակերպիչն է “Աշխարհի Հայ նկարիչների Միավորումը”:

11:07 | 21.02.11 | Новости | 5455
Ереван/Медиамакс/. ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) выступило партнером выставки-конкурса произведений молодых деятелей искусств Армении, открывшегося в галерее Союза художников Армении.
Третий республиканский конкурс-выставка молодых художников приурочен к празднику любви и молодежи в Армении. Все произведения молодых художников, представленные на выставке, объединены одной темой – темой любви.
«Следуя принципам социальной ответственности бизнеса, компания «АрменТел» продолжает помогать талантливой молодежи, содействуя ее творческому развитию и поощряя ее начинания на благо Армении», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Конкурс на лучшие работы проводится в четырех номинациях: живопись, графика, скульптура и декоративно-прикладное искусство. В каждой из номинаций будут вручены призы за первое, второе и третье места.
Мероприятие проходит под высоким патронажем президента Армении Сержа Саргсяна. Организатор выставки – «Союз Армянских художников мира».