11:12 | 27.01.11 | Նորություններ | 4789
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը շարունակում է բանակցությունները ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ հետ բջջային-ֆիքսված համակցված (կոնվերգենտ) ծառայությունների ներդրման ուղղությամբ:
Այդ մասին ասել է ընկերության ղեկավար Իգոր Կլիմկոն` պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին:
«Ապրանքատեսակը, որը մենք ցանկանում ենք առաջարկել, գրեթե ձեւավորված է: Մենք պատրաստ ենք այդ առաջարկով դուրս գալ շուկա, սակայն շատ բան կախված է ՀԾԿՀ դիրքորոշումից»,- նշել է Իգոր Կլիմկոն:
Դեռեւս նախորդ տարվա աշնանը «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրենն ասել էր, որ ընկերությունը բանակցում է ՀԾԿՀ-ի հետ այն սահմանափակումների շուրջ, որոնք առկա են ՀՀ օրենսդրությունում համակցված ծառայությունների տրամադրման համար:
Մեդիամաքս-ի խնդրանքով մեկնաբանելով ընկերության մատուցած ծառայությունների որակը` Իգոր Կլիմկոն նկատել է, որ եթե մինչեւ սպասարկման որակի բարելավման ծրագրի ներդրումը Beeline գրասենյակներում հերթում սպասելու միջին ժամանակը կազմում էր շուրջ 1 ժամ 40 րոպե, ապա ներկայումս այն չի գերազանցում 5-10 րոպեն:
«Վերջին 1.5 տարվա ընթացքում մենք լուրջ ուշադրություն ենք դարձրել ոչ միայն սպասարկման, այլեւ մեր ցանցի աշխատանքի որակի բարելավմանը, եւ այսօր բաժանորդների բողոքների քանակը նվազագույնի է հասել վերջին 5-7 տարվա ընթացքում»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրենը:

11:12 | 27.01.11 | News | 4802
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” continues negotiations with the Public Service Regulatory Committee (PSRC) of Armenia on introduction of convergent mobile-landline services.
Head of the Company Igor Klimko said this, answering the question of Mediamax.
“The product we want to offer is almost formed. We are ready to enter the market with this offer, however much depends on the stance of PSRC”, Igor Klimko stated.
Back in fall, 2010, General Director of “ArmenTel” stated that the company was carrying out negotiations concerning limitations, which the Armenian legislation imposed on provision of convergent services.
Assessing on Mediamax’s request the service the company offers, Igor Klimko noted that if before introduction of service quality improvement program the average time of waiting in line at Beeline offices made about 1 hour 40 minutes, today the time of waiting in line does not exceed 5-10 minutes.
“Over the past 1.5 years, we paid special attention to improving not only the quality of service, but also the quality of our network operation, and today the number of complaints of subscribers is the minimum for over the past 5-7 years”, General Director of “ArmenTel” stated.