11:12 | 27.01.11 | Նորություններ | 4789
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը շարունակում է բանակցությունները ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ հետ բջջային-ֆիքսված համակցված (կոնվերգենտ) ծառայությունների ներդրման ուղղությամբ:
Այդ մասին ասել է ընկերության ղեկավար Իգոր Կլիմկոն` պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին:
«Ապրանքատեսակը, որը մենք ցանկանում ենք առաջարկել, գրեթե ձեւավորված է: Մենք պատրաստ ենք այդ առաջարկով դուրս գալ շուկա, սակայն շատ բան կախված է ՀԾԿՀ դիրքորոշումից»,- նշել է Իգոր Կլիմկոն:
Դեռեւս նախորդ տարվա աշնանը «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրենն ասել էր, որ ընկերությունը բանակցում է ՀԾԿՀ-ի հետ այն սահմանափակումների շուրջ, որոնք առկա են ՀՀ օրենսդրությունում համակցված ծառայությունների տրամադրման համար:
Մեդիամաքս-ի խնդրանքով մեկնաբանելով ընկերության մատուցած ծառայությունների որակը` Իգոր Կլիմկոն նկատել է, որ եթե մինչեւ սպասարկման որակի բարելավման ծրագրի ներդրումը Beeline գրասենյակներում հերթում սպասելու միջին ժամանակը կազմում էր շուրջ 1 ժամ 40 րոպե, ապա ներկայումս այն չի գերազանցում 5-10 րոպեն:
«Վերջին 1.5 տարվա ընթացքում մենք լուրջ ուշադրություն ենք դարձրել ոչ միայն սպասարկման, այլեւ մեր ցանցի աշխատանքի որակի բարելավմանը, եւ այսօր բաժանորդների բողոքների քանակը նվազագույնի է հասել վերջին 5-7 տարվա ընթացքում»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրենը:

11:12 | 27.01.11 | Новости | 4799
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» продолжает переговоры с Комиссией по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении о внедрении конвергентных мобильно-фиксированных услуг.
Об этом сказал глава компании Игорь Климко, отвечая на вопрос Медиамакс.
«Продукт, который мы хотим предложить, практически сформирован. Мы готовы выйти с этим предложениям на рынок, однако многое зависит от позиции КРОУ», - отметил Игорь Климко.
Еще осенью прошлого года гендиректор «АрменТел» говорил, что компания ведет переговоры с КРОУ относительно тех ограничений, которые налагает армянское законодательство на предоставление конвергентных услуг.
Оценивая по просьбе Медиамакс предоставляемый компанией компанией сервис, Игорь Климко заметил, что если до внедрения программы улучшения качества обслуживания среднее время ожидания в очереди в офисах Beeline составляло примерно 1 час 40 минут, то сегодня среднее время ожидания не превышает 5-10 минут.
«В течение последних 1.5 лет мы уделяли большое внимание улучшению не только  качества обслуживания, но и качества работы нашей сети, и сегодня количество жалоб абонентов является минимальным за последние 5-7 лет», - сказал гендиректор «АрменТел».