16:36 | 13.12.10 | Նորություններ | 4264
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը ստացել է ISO 9001:2008 համապատասխանության սերտիֆիկատ` դառնալով Հայաստանում հեռահաղորդակցության ոլորտում համապատասխան փաստաթուղթ ստացած առաջին ընկերությունը:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ում ISO 9001:2008 ստանդարտի պահանջներին համապատասխան Որակի կառավարման համակարգի ներդրման նախագիծը մեկնարկեց 2009-ի նոյեմբերին, այսօր հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունում:
ISO 9001:2008 սերտիֆիկատը “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ին շնորհվել է բջջային հեռահաղորդակցության ծառայությունների մատուցման եւ հաճախորդների սպասարկման ոլորտների համար: Այն ուղղված է մատուցվող ծառայությունների եւ հաճախորդների սպասարկման որակի բարելավմանն ու հաճախորդների գոհունակության բարձրացմանը, ինչպես նաեւ ընկերության գործառություններին առնչվող պարտադիր եւ կարգավորող պահանջների շրջանակներում անընդհար բարելավմանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում ներդրված Որակի կառավարման համակարգը համապատասխանում է ISO 9000 շարքի ստանդարտներում սահմանված հետեւյալ սկզբունքներին.
1.         բաժանորդամետություն;
2.         առաջնորդություն;
3.         մարդկանց ներգրավում;
4.         գործընթացային մոտեցում;
5.         համակարգային մոտեցում կառավարմանը;
6.         շարունակական բարելավում;
7.         փաստերի վրա հիմնված որոշումների կայացում;
8.         մատակարարների հետ փոխշահավետ հարաբերություններ:
2010 թվականի օգոստոսին «SGS Group»-ը (ստուգման, վավերացման, թեստավորման եւ սերտիֆիկացման ոլորտում համաշխարհային առաջատար ու նորարար շվեյցարական ընկերություն է` հիմնված 1878 թվականին, որն ունի որակի եւ անաչառության համաշխարհային չափանիշի ճանաչում) “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ում անցկացրեց ISO 9001:2008 սերտիֆիկացման աուդիտ, ինչի արդյունքներով 2010թ. նոյեմբերին ընկերությունը ստացավ ISO 9001:2008 համապատասխանության սերտիֆիկատ:
Սերտիֆիկացումն իրականացվել է ՄՏՍ խմբի որակի կառավարման համակարգի սերտիֆիկացման նախագծի շրջանակներում:

Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS received ISO 9001:2008 certification, an achievement attributed for the first time in the Armenia to a telecom operator.
The project of Quality Management System improvement in VivaCell-MTS in accordance with ISO 9001:2008 standard requirements started in November 2009, Mediamax was told today at company’s press service.
The ISO 9001:2008 certification was received with regard to provisioning of mobile communication services and customer servicing. It aimed at improving service and customer’s quality requirements, enhancing customer’s satisfaction, as well as achieving continuous improvement of its performance-applicable statutory and regulatory requirements.
The Quality Management Systems implemented at VivaCell-MTS comply with the following principles defined by the ISO 9000 family:
- Customer Focus
- Leadership
- Involvement of People
- Process Approach
- System approach to Management
- Continuous Improvement
- Factual Approach to decision making
- Mutually beneficial supplier relationship.
In August 2010 the Swiss SGS Group (the Swiss global leader and innovator in inspection, verification, testing and certification services founded in 1878) implemented the ISO 9001:2008 Certification audit in VivaCell-MTS and as a result in November 2010 the Company was certified as ISO 9001:2008 Compliant.