16:20 | 03.12.10 | Նորություններ | 4092
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր «ԱրմենՏել»-ի աջակցությամբ Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում կայացել է Տիգրան Մեծի մասին վավերագրական ֆիլմի ցուցադրությունը:
Ինչպես այսօր տեղեկացրել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, ցուցադրությունը կայացել է Տիգրան Մեծի ծննդյան 2150-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շրջանակներում:
«Ֆիլմի այսօրվա ցուցադրությունը հիանալի հնարավորություն է հաղորդակից դառնալու հայ ժողովրդի մեծ զավակի մասին հիշողություններին, ով մեզ համար դարձել է հաղթանակի, միասնության եւ սեփական ուժերի նկատմամբ հավատի խորհրդանիշ»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Միջոցառումներ շարքը կավարտվի երիտասարդ նկարիչների ստեղծագործությունների ցուցահանդեսով Հայաստանի Ազգային Գեղագիտության կենտրոնում:

16:20 | 03.12.10 | News | 4089
Yerevan/Mediamax/. Given support of “ArmenTel”, showing of a documentary about Armenian King Tigranes the Great took place in the National Gallery of Armenia today.
Press service of “ArmenTel” informed that the showing took place within the framework of a series of events, devoted to the 2150th anniversary of Tigranes the Great’s birthday.
“Today’s film showing is a great opportunity to get familiar with the memory of the great son of Armenian people, who has become a symbol of victory, unity and faith in our strength for all of us”, General Manager of “ArmenTel” Igor Klimko stated.
The series of events will be completed by an exhibition of young painters’ works in Armenian National Center of Aesthetics.