16:20 | 03.12.10 | Նորություններ | 4092
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր «ԱրմենՏել»-ի աջակցությամբ Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում կայացել է Տիգրան Մեծի մասին վավերագրական ֆիլմի ցուցադրությունը:
Ինչպես այսօր տեղեկացրել են «ԱրմենՏել»-ի մամուլի ծառայությունում, ցուցադրությունը կայացել է Տիգրան Մեծի ծննդյան 2150-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շրջանակներում:
«Ֆիլմի այսօրվա ցուցադրությունը հիանալի հնարավորություն է հաղորդակից դառնալու հայ ժողովրդի մեծ զավակի մասին հիշողություններին, ով մեզ համար դարձել է հաղթանակի, միասնության եւ սեփական ուժերի նկատմամբ հավատի խորհրդանիշ»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Միջոցառումներ շարքը կավարտվի երիտասարդ նկարիչների ստեղծագործությունների ցուցահանդեսով Հայաստանի Ազգային Գեղագիտության կենտրոնում:

16:20 | 03.12.10 | Новости | 4100
Ереван/Медиамакс/. Сегодня при поддержке «АрменТел» в Национальной галерее Армении состоялся показ документального фильма об армянском царе Тигране Великом.
Как сообщили сегодня в пресс-службе «АрменТел» показ состоялся в рамках цикла мероприятий, посвященных 2150-летию со дня рождения Тиграна Великого.
«Сегодняшний показ фильма - прекрасная возможность приобщиться к памяти о великом сыне армянского народа, ставшим для всех нас символом победы, единства и веры в собственные силы», - сказал гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Цикл мероприятий завершится цикл выставкой произведений молодых художников в Национальном центре эстетики Армении.