14:36 | 29.11.10 | Նորություններ | 4822
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է ռոումինգ-գործընկերների թվի ավելացման մասին:
Ընկերության ռոումինգ-գործընկերների թիվը կազմել է 502 օպերատոր աշխարհի 220 երկրում, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են Beeline-ի մամուլի ծառայությունում:
Beeline բջջային ցանցի բաժանորդների համար երկկողմանի ձայնային ռոումինգն արդեն հասանելի է Մարոկկոյում, Մէն կղզում եւ Պաղեստինում:
GPRS-ռոումինգից հաճախորդները կարող են օգտվել Լիբանանում եւ Նիկարագուայում, Մալթայում եւ Շրի-Լանկայում, իսկ 3G ռոումինգից` Հունգարիայում, Վրաստանում, Ղազախստանում, Կանադայում, Պակիստանում, Սլովակիայում, Սլովենիայում եւ Թուրքմենստանում:
«Ռոումինգ-գործընկերների թվի աճի շնորհիվ ավելանում է նաեւ այն երկրների քանակը, որտեղ Հայաստանի միասնական օպերատորի բաժանորդները կարող են օգտվել ոչ միայն ռոումինգի ձայնային ծառայություններից, այլեւ թվային տեղեկատվության արագ փոխանցման հնարավորությունից»,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:36 | 29.11.10 | News | 4817
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) announced increase in the number of roaming partners.
The total number of the company’s roaming partners made 502 operators in 220 countries worldwide, Mediamax was informed in the press service of Beeline.
For Beeline subscribers, two-way voice roaming became available in Morocco, Isle of Man and Palestine.
GPRS roaming is available for beeline customers in Lebanon and Nicaragua, Malta and Sri Lanka, and 3G roaming in Hungary, Georgia, Kazakhstan, Canada, Pakistan, Slovakia, Slovenia and Turkmenistan.
“Due to increase in the number of roaming partners, the number of countries, where the subscribers of the universal operator of Armenia can use not only voice services of roaming, but also services of fast transfer of digital information, stably grows”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.