14:36 | 29.11.10 | Նորություններ | 4822
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է ռոումինգ-գործընկերների թվի ավելացման մասին:
Ընկերության ռոումինգ-գործընկերների թիվը կազմել է 502 օպերատոր աշխարհի 220 երկրում, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են Beeline-ի մամուլի ծառայությունում:
Beeline բջջային ցանցի բաժանորդների համար երկկողմանի ձայնային ռոումինգն արդեն հասանելի է Մարոկկոյում, Մէն կղզում եւ Պաղեստինում:
GPRS-ռոումինգից հաճախորդները կարող են օգտվել Լիբանանում եւ Նիկարագուայում, Մալթայում եւ Շրի-Լանկայում, իսկ 3G ռոումինգից` Հունգարիայում, Վրաստանում, Ղազախստանում, Կանադայում, Պակիստանում, Սլովակիայում, Սլովենիայում եւ Թուրքմենստանում:
«Ռոումինգ-գործընկերների թվի աճի շնորհիվ ավելանում է նաեւ այն երկրների քանակը, որտեղ Հայաստանի միասնական օպերատորի բաժանորդները կարող են օգտվել ոչ միայն ռոումինգի ձայնային ծառայություններից, այլեւ թվային տեղեկատվության արագ փոխանցման հնարավորությունից»,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:36 | 29.11.10 | Новости | 4798
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявил об увеличении числа роуминг-партнеров.
Общее количество роуминг-партнеров компании составило 502 оператора в 220 странах мира, сказали сегодня Медиамакс в пресс-службе Beeline.
Для абонентов Beeline двусторонний голосовой роуминг стал доступен в Марокко, на Острове Мэн и в Палестине.
GPRS-роумингом клиенты Beeline могут воспользоваться в Ливане и Никарагуа, на Мальте и Шри-Ланке, а 3G роумингом -  в Венгрии, Грузии, Казахстане, Канаде, Пакистане, Словакии, Словении и Туркменистане.
«Благодаря увеличению числа роуминг-партнеров стабильно растет число стран, где абоненты универсального оператора Армении могут воспользоваться не только голосовыми услугами роуминга, но и сервисами быстрой передачи цифровой информации», - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.