14:03 | 19.11.10 | Նորություններ | 4286
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողների ու նրանց ընտանիքների միջեւ կապը բարելավելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հրաման է ստորագրել, որով սահմանվել է բջջային հեռախոսներից զինծառայողների օգտվելու կարգը:
Համաձայն ընդունված կարգի` զինծառայողը սահմանված ժամերին իրավունք ունի օգտագործել իր դասակի տնօրինության տակ գտնվող բջջային հեռախոսը եւ զանգահարել հարազատներին, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՊՆ մամուլի ծառայությունում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ VivaCell-MTS ընկերության միջեւ ստորագրված պայմանագրով զինծառայողների համար գործելու է հատուկ սակագնային պլան, ըստ որի, զանգահարող զինծառայողը չի վճարելու:

14:03 | 19.11.10 | News | 3109
Yerevan/Mediamax/. In order to improve contacts between the military and the members of their families, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan signed an order, by which he established the order of cell phone use by the military.
Mediamax was informed in the press service of the Ministry of Defense that according to the order, in set hours, the military can call his relatives by the cell phone, which is at the disposal of his platoon.
An agreement has been signed between the Ministry of Defense and “VivaCell-MTS” Company, according to which a special tariff plan will be in effect for the military. According to the plan, the receiving side will be paying for the calls.