14:03 | 19.11.10 | Նորություններ | 4286
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողների ու նրանց ընտանիքների միջեւ կապը բարելավելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հրաման է ստորագրել, որով սահմանվել է բջջային հեռախոսներից զինծառայողների օգտվելու կարգը:
Համաձայն ընդունված կարգի` զինծառայողը սահմանված ժամերին իրավունք ունի օգտագործել իր դասակի տնօրինության տակ գտնվող բջջային հեռախոսը եւ զանգահարել հարազատներին, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՊՆ մամուլի ծառայությունում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ VivaCell-MTS ընկերության միջեւ ստորագրված պայմանագրով զինծառայողների համար գործելու է հատուկ սակագնային պլան, ըստ որի, զանգահարող զինծառայողը չի վճարելու:

14:03 | 19.11.10 | Новости | 4581
Ереван/Медиамакс/. Для улучшения связи между военнослужащими и членами их семей министр обороны Армении Сейран Оганян подписал приказ, которым определил порядок ипользования военнослужащими сотовых телефонов.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе минобороны, согласно порядку, в установленные часы военнослужащий может звонить родным по сотовому телефону, находящемуся в распоряжении своего взвода.
Между министерством обороны и компанией «ВиваСелл-МТС» подписано соглашение, в соответствии с которым для военнослужащих будет действовать специальный тарифный план. Согласно данному плану, оплачивать звонки будет принимающая их сторона.