14:32 | 15.06.10 | Նորություններ | 4822
Երեւան/Մեդիամաքս/. Բջջային օպերատոր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի ներդրումները մշակութային նախագծերում 2010 թ-ին կկազմեն 1 մլրդ. 86 մլն. դրամ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում:
Նա նշել է, որ 2006 թվականից ընկերությունը շարունակաբար աջակցում է Հայաստանի մշակութային ժառանգության պահպանմանը, սատարում է կինեմատոգրաֆիայի, երաժշտության, պատմության բնագավառներում  տարբեր նախաձեռնություններին:
“Մշակույթը աշխարհի հետ երկխոսության միջոց է, երկրի եւ ժողովրդի մասին պատմելու, ազգային ինքնատիպությունը ներկայացնելու հնարավորություն, եւ մենք` իբրեւ սոցիալական պատասխանատվություն կրող ընկերություն, ջանում ենք փոխանցել մեր մշակութային ժառանգությունը հասարակության լայն շերտերին եւ աջակցել երիտասարդ սերնդի մշակութային դաստիարակությանը”, - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հասմիկ Պողոսյանը նշել է, որ ““ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը նախարարության հետ հավասարաչափ ստանձնել է Հայաստանի մշակույթի զարգացման պատասխանատվությունը”:
““ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ը” տարիներ շարունակ սատարում է այնպիսի խոշոր նախագծերի, ինչպիսիք են “Ոսկե Ծիրան” կինոփառատոնը, “Ազգային պատկերասրահ” երաժշտական փառատոնը”,- հիշեցրել է նախարարը:

14:32 | 15.06.10 | Новости | 4823
Ереван/Медиамакс/. Инвестиции сотового оператора «ВиваСелл-МТС» в культурные проекты в 2010 году составят 1 млрд 86 млн драмов.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня гендиректор компании Ральф Йирикян на совместной пресс-конференции с министром культуры Армении Асмик Погосян. Он отметил, что начиная с 2006 года компания последовательно содействует сохранению культурного наследия Армении, поддерживая различные инициативы в сфере кинематографа, музыки, истории.
«Культура - способ диалога с миром, представления народа и страны, национальной самобытности, и мы как социально ответственная компания стараемся передавать наше культурное наследие широким слоям и содействовать культурному воспитанию молодого поколения», - сказал Ральф Йирикян.
Асмик Погосян отметила, что «компания ВиваСелл-МТС наравне с министерством культуры взяла на себя ответственность за развитие армянской культуры».
««ВиваСелл-МТС» на протяжении нескольких лет поддерживает такие крупные проекты как кинофестиваль «Золотой абрикос», музыкальный фестиваль «Национальная галерея» и другие программы», - напомнила министр.