16:31 | 11.06.10 | Նորություններ | 4436
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» բջջային օպերատորը 68 մլն 250 հազար դրամի բժշկական սարքավորում է տրամադրել ՀՀ Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնին:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, կենտրոնին, մասնավորապես, տրամադրվել է ֆոտոդինամիկ ախտորոշման սարքավորումներ, որը թույլ է տալիս բացահայտել քաղցկեղային հիվանդությունները ամենավաղ փուլերում: Մեկ այլ սարքավորումը կենտրոնի մասնագետներին թույլ կտա անցկացնել հեռակոնֆերանսներ արտասահմանի իրենց գործընկերների հետ:
ՀՀ Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի վարչական խորհրդի որոշմամբ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին այսօր շնորհվել է «Մեծ բարեկամ» պատվավոր կոչումը:

16:31 | 11.06.10 | Новости | 4419
Ереван/Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» предоставил медицинское оборудование Национальному онкологическому центру Армении на общую сумму в 68 млн 250 тысяч драмов.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, центру, в частности, предоставлено оборудование для фотодинамической диагностики, которое позволяет выявлять раковые заболевания на самых ранних стадиях. Другое оборудование позволит специалистам центра проводить телеконференции со своими зарубежными коллегами.
Решением административного Совета Национального онкологического центра Армении генеральному директору «ВиваСелл-МТС» Ральфу Йирикяну сегодня было вручено почетное звание «Большой друг».