15:21 | 12.05.10 | Նորություններ | 2483
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր ամփոփել է Հայրենական Մեծ պատերազմի հաղթանակի 65-ամյակին նվիրված «Կեցցե հաղթանակը» միջազգային հայրենասիրական ակցիայի արդյունքները:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, ապրիլի 9-ից մայիսի 11-ը 1945 անվճար հեռախոսահամարին կատարվել է ավելի քան 88 000 զանգ, որոնց ընդհանուր տեւողությունը կազմել է 189 000 րոպե: Ավելի քան 15 000 զանգ գրանցվել է ակցիայի անցկացման վերջին 3 օրերի ընթացքում:
Բաժանորդների կողմից սիրվել են նաեւ պատերազմական տարիների հայտնի երգերը: Հայաստանում Beeline-ի բաժանորդներն ավելի քան 600 անգամ պատվիրել եւ իրենց հեռախոսում զանգի փոխարեն տեղադրել են Հաղթանակի խորհրդանիշ դարձած երգերը: Ամենասիրվածը եղել է «День победы» երգը:
Ընկերության բաժանորդներն ամենօրյա Совинформбюро-ի տեսության միջոցով նաեւ պարբերաբար ծանոթացել են այն իրադարձություններին, որոնք տեղի են ունեցել ուղիղ 65 տարի առաջ նույն օրը` Հայրենական Մեծ պատերազմի վերջին մեկ ամսվա ընթացքում:
«Ակցիան հնարավորություն տվեց մեր բաժանորդներին եւս մեկ անգամ վերհիշել այդ տարիների նշանակալից իրադարձությունները եւ հարգել Հայրենական Մեծ պատերազմի հերոսներին, ովքեր նվիրեցին մեզ եւ մեր երեխաներին ամենաարժեքավորը` խաղաղություն եւ ազատություն»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Մեղեդին կամ տարբերանշանը բեռնելուց ընկերության թրաֆիքից ստացված եկամուտը, ներառյալ «Իմ մեղեդին» ծառայությունից օգտվելու օրավարձը, ֆինանսական արդյունքներն ամփոփելուց հետո ամբողջությամբ կփոխանցվեն Հայաստանում Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերաններին:

15:21 | 12.05.10 | Новости | 2484
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) подвел сегодня итоги международной патриотической акции «Ура Победе!», приуроченной к 65-летию победы в Великой отечественной войне.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, с 9 апреля до 11 мая на бесплатный номер акции 1945 было зарегистрировано более 88,000 звонков, общая продолжительность которых составила около 189,000 минут. 15,000 звонков было совершено только за последние три дня проведения акции.
Популярностью среди абонентов также пользовались известные песни военных лет.
Абоненты Beeline в Армении свыше 600 раз заказали и установили в качестве мелодии вместо гудков музыкальные композиции, ставшие символами Победы. Наиболее популярной стала песня «День победы».
Абоненты компании регулярно прослушивали и знакомились с событиями последнего месяца Великой отечественной войны посредством ежедневно обновляющихся сводок Совинформбюро, которые звучали по радио в этот день ровно 65 лет назад.
«Акция позволила нашим абонентам почувствовать всю значимость событий тех лет, вспомнить подвиги и почтить память героев Великой отечественной войны, которые подарили нам и нашим детям самое ценное - мир и свободу», - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Все вырученные средства за интернет-трафик при скачивании мелодий или эмблемы на мобильный телефон абонента, а также абонентская плата за услугу «Своя мелодия» после обобщения финансовых результатов будут в полном объеме перечислены на нужды ветеранов Великой Отечественной Войны в Армении.