13:49 | 09.04.10 | Նորություններ | 4987
Երեւան/Մեդիամաքս/. iCON Communications ինտերնետ-պրովայդերն ամփոփել է 5-օրյա օնլայն «Շարժական Օլիմպիադայի» արդյունքները, որին մասնկացեցին 275 հոգի:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով ընկերության մամլո ծառայությունը, մասնակիցների 71%-ը 18-29 տարեկան էին:
Ամենակարճ ժամանակում հարցերի առավելագույն ճիշտ պատասխաններ տված մասնակիցներին շնորհվել են մրցանակներ: 1-ին տեղը զբաղեցրած Սարգիս Ծատուրյանին շնորհվել է iCON GO optima փաթեթի 12 ամսվա անվճար բաժանորդագրում: 2-րդ տեղը զբաղեցրած Արթուր Բեգլարյանին` iCON GO media փաթեթի 6 ամսվա բաժանորդագրում եւ 3-րդ տեղը զբաղեցրած Արթուր Հովհաննիսյանին` iCON GO connect փաթեթի 3 ամսվա անվճար բաժանորդագրում:
«iCON-ի «Շարժական օլիմպիադան» նպատակ ուներ ընդգծել համացանցի կարևորությունը որպես գիտելիքների ձեռքբերման աղբյուր», - ասել է iCON Communications-ի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը:
iCON Communications-ը նաեւ հայտարարեց նոր`«Բացահայտիր քո աշխարհը» ծրագրի մասինմ որն ուղղված է կրթության ոլորտի զարգացմանը եւ քաջալերում է աշակերտներին եւ ուսանողներին օգտագործել համացանցը որպես գիտելիքների ձեռքբերման աղբյուր:

13:49 | 09.04.10 | News | 5305
Yerevan/Mediamax/. 275 people participated in the 5 day “Mobile Competition”, organized by iCON Communications internet provider.
Mediamax was informed in the press service of the company that the age of 71% of participants ranged from 18 to 29.
Sargis Tsaturyan occupied the first place and received a price from the company – 12 months’ subscription for iCON Go optima package. The second place belongs to Artur Beglaryan (iCON Co Media package, 6 months), and the third price went to Artur Hovhannisyan (iCON Go connect, 3 months).
According to Executive Director of the Company Raffi Kassarjian, ““Mobile Competition” was meant to single out the capacities of internet as a source of knowledge”.
iCON Communications company also announced “Open Your World” program, which aims at developing educational sphere and urges pupils and students to use internet as a source of gaining new knowledge.