13:49 | 09.04.10 | Նորություններ | 4987
Երեւան/Մեդիամաքս/. iCON Communications ինտերնետ-պրովայդերն ամփոփել է 5-օրյա օնլայն «Շարժական Օլիմպիադայի» արդյունքները, որին մասնկացեցին 275 հոգի:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով ընկերության մամլո ծառայությունը, մասնակիցների 71%-ը 18-29 տարեկան էին:
Ամենակարճ ժամանակում հարցերի առավելագույն ճիշտ պատասխաններ տված մասնակիցներին շնորհվել են մրցանակներ: 1-ին տեղը զբաղեցրած Սարգիս Ծատուրյանին շնորհվել է iCON GO optima փաթեթի 12 ամսվա անվճար բաժանորդագրում: 2-րդ տեղը զբաղեցրած Արթուր Բեգլարյանին` iCON GO media փաթեթի 6 ամսվա բաժանորդագրում եւ 3-րդ տեղը զբաղեցրած Արթուր Հովհաննիսյանին` iCON GO connect փաթեթի 3 ամսվա անվճար բաժանորդագրում:
«iCON-ի «Շարժական օլիմպիադան» նպատակ ուներ ընդգծել համացանցի կարևորությունը որպես գիտելիքների ձեռքբերման աղբյուր», - ասել է iCON Communications-ի գործադիր տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը:
iCON Communications-ը նաեւ հայտարարեց նոր`«Բացահայտիր քո աշխարհը» ծրագրի մասինմ որն ուղղված է կրթության ոլորտի զարգացմանը եւ քաջալերում է աշակերտներին եւ ուսանողներին օգտագործել համացանցը որպես գիտելիքների ձեռքբերման աղբյուր:

13:49 | 09.04.10 | Новости | 5314
Ереван/Медиамакс/. В 5-дневной «Мобильной олимпиаде» организованной интернет-провайдером iCON Communications, приняло участие 275 человек.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, возраст 71% участников составил от 18 до 29 лет.
Первое место занял Саргис Цатурян, который получил приз от компании в виде 12-месячной подписки на пакет iCON GO optima. Второе место присуждено Артуру Бегларяну (пакет iCON GO media, 6 мес.) и третье место - Артуру Оганесяну (iCON GO connect, 3 мес.).
Как отметил исполнительный директор компании Раффи Кассарджян, ««Мобильная олимпиада» была призвана выделить возможности интернета в качестве источника знаний».
Компания iCON Communications объявила также о программе «Открой свой мир», которая направлена на развитие сферы образования и призывает учеников и студентов пользоваться интернетом в качестве источника приобретения новых знаний.