10:16 | 29.03.10 | Նորություններ | 4329
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանին բաժին է ընկնում Ռուսաստանից 2009թ. կատարված ինչպես ֆիքսված, այնպես էլ բջջային ցանցերի հեռախոսազանգերի ընդհանուր թվի 5%-ը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով «Վեդոմոստի» թերթը, այդ մասին ասվում է Comnews Research-ի հետազոտության մեջ:
Միաժամանակ, հետազոտության համաձայն, Հայաստանը Մոլդովայից հետո զբաղեցնում է երկրորդ տեղը միջին վիճակագրական բաժանորդի կողմից կատարված հեռախոսազանգերի երկարության ցուցանիշով: Միջինը Հայաստան կատարված զանգերից Ռուսաստանի մեկ բաժանորդին բաժին է ընկնում տարեկան 37 րոպե:
«Ռուսաստանում ապրող հայերի քանակը համադրելի է Հայաստանի բնակչությանը, այդ պատճառով այդ երկրի հետ հեռախոսազանգերի միջին տեւողությունը շատ երկար է»,- նշել է Comnews Research-ի վերլուծաբան Արտյոմ Ակչուրինը:

10:16 | 29.03.10 | Новости | 4567
Ереван/Медиамакс/. На Армению приходится 5% из общего числа исходящих из России в 2009 году телефонных звонков как фиксированных, так и сотовых сетей.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на газету «Ведомости», об этом говорится в исследовании Comnews Research.
При этом, согласно исследованию, Армения занимает второе место после Молдавии по длительности разговоров, совершенных среднестатистическим российским абонентом. В среднем на звонки в Армению на российского абонента приходится 37 минут в год.
«Количество проживающих в России армян сопоставимо с населением Армении, поэтому среднее время разговора с этой страной велико», - отметил аналитик Comnews Research Артем Акчурин.