10:16 | 29.03.10 | Նորություններ | 4329
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանին բաժին է ընկնում Ռուսաստանից 2009թ. կատարված ինչպես ֆիքսված, այնպես էլ բջջային ցանցերի հեռախոսազանգերի ընդհանուր թվի 5%-ը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, վկայակոչելով «Վեդոմոստի» թերթը, այդ մասին ասվում է Comnews Research-ի հետազոտության մեջ:
Միաժամանակ, հետազոտության համաձայն, Հայաստանը Մոլդովայից հետո զբաղեցնում է երկրորդ տեղը միջին վիճակագրական բաժանորդի կողմից կատարված հեռախոսազանգերի երկարության ցուցանիշով: Միջինը Հայաստան կատարված զանգերից Ռուսաստանի մեկ բաժանորդին բաժին է ընկնում տարեկան 37 րոպե:
«Ռուսաստանում ապրող հայերի քանակը համադրելի է Հայաստանի բնակչությանը, այդ պատճառով այդ երկրի հետ հեռախոսազանգերի միջին տեւողությունը շատ երկար է»,- նշել է Comnews Research-ի վերլուծաբան Արտյոմ Ակչուրինը:

10:16 | 29.03.10 | News | 4574
Yerevan/Mediamax/. 5% of the entire number of outgoing phone calls in both fixed and mobile networks from Russia in 2009 falls on Armenia.
Mediamax informs, referring to “Vedomosti”, Comnews Research studies reads this.
At that, according to the research, Armenia occupies the second place after Moldavia according to the call duration, made by average Russian subscriber. On the average, 37 minutes annually fall on Russian subscriber for making calls to Armenia.
“The number of Armenians, living in Russia is comparable with the population of Armenia, that is why the average call duration with this country is great”, stated Comnews Research Analyst Artyem Akchurin.