11:15 | 12.03.10 | Նորություններ | 4490
Երեւան/Մեդիամքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է ռոումինգ-գործընկերների թվի ավելացման մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, այս տարվա ընթացքում Beeline ցանցի բաժանորդների համար բացվել է երկկողմանի 3G ռոումինգ  եւ GPRS-ռոումինգ Վիետնամի, Եգիպտոսի, Գանայի, Իսրայելի, Քուվեյթի, Լատվիայի, ԱՄՆ-ի, Ֆիլիպինների մի շարք օպերատորների հետ: Մարտի 11-ի դրությամբ ընկերության հաճախորդներին 3G ռոումինգը  հասանելի է աշխարհի 62 երկրի 86 օպերատորի ցանցում, GPRS-ռոումինգը` 80 երկրի 186 օպերատորի ցանցում, իսկ CAMEL ռոումինգը` 55 երկրի 95 օպերատորի ցանցում:
“Օպերատորների ցանկը, որոնց ցանցում մեր հաճախորդների համար հասանելի են ռոումինգի ծառայությունները, օրեցօր աճում է: Հայաստանում “ԱրմենՏել”-ը ռոումինգ-գործընկերների քանակով ավանդաբար հանդիսանում է առաջատարը, եւ մենք շարունակում ենք աշխատել առաջատար դիրքերում մնալու համար` նպատակ ունենալով ապահովել առավելագույն հարմարավետություն մեր բաժանորդների համար”,- հայտարարել է  “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ներկայումս “ԱրմենՏել”-ի ռոումինգ-գործընկերների թիվը կազմում է 498 օպերատոր աշխարհի 220 երկրում: Ռոումինգ ծառայությունները հասանելի են ոչ միայն ցամաքում, այլ նաեւ մի շարք զբոսաշրջային նավերում եւ որոշ ավիաընկերությունների օդանավերում:

11:15 | 12.03.10 | Новости | 4494
Ереван/Медиамакс/. Компания «АрменТел» (бренд Beeline) объявила сегодня об увеличении числа роуминг-партнеров.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, с начала года для абонентов Beeline был открыт двусторонний 3G роуминг и GPRS роуминг с рядом операторов Вьетнама, Ганы, Египта, Израиля, Кувейта, Латвии, США, Филиппин и т.д. По состоянию на 11 марта 3G роуминг доступен клиентам компании в сетях 86 операторов 62 стран мира, GPRS-роуминг – в зоне покрытия 186 операторов 80 стран, а CAMEL-роуминг - в сетях 95 операторов 55 стран.
«Список операторов, в сетях которых нашим клиентам доступны услуги роуминга, растет с каждым днем. «АрменТел» традиционно является лидером в Армении по числу роуминг-партеров, и мы продолжаем работать для сохранения лидирующих позиций с целью обеспечения максимального комфорта для наших клиентов», - заявил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Общее количество роуминг-партнеров «АрменТел» на сегодняшний день составляет 498 операторов в 220 странах мира. Услуги роуминга доступны абонентам компании не только на суше, но и на ряде круизных лайнеров и в самолетах некоторых авиакомпаний.