12:08 | 21.10.09 | Նորություններ | 6588
Ինչպես հայտնել է Oracle-ի Արեւելյան Եվրոպայի եւ ԱՊՀ երկրների զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Բոբ Հրոխը, ընկերությունն արտադրում է ավելի քան 3 հազ. ապրանքատեսակ, իսկ Հայաստանում շեշտը հիմնականում դնելու է բանկային եւ ֆինանսական ոլորտների լուծումների վրա:
Ինչպես նշել է Oracle-ի ԱՊՀ երկրներում վաճառքի գծով տնօրեն Սերգեյ Լանովենկոն, «Հայաստանը մշտապես եղել է տեխնոլոգիական կենտրոն, եւ դա ակնհայտ է ըստ ՏՏ ոլորտում առկա առաջատար նախագծերի»:
Նա ընդգծել է, որ Oracle-ը Հայաստանում արդեն աշխատում է Կենտրոնական բանկի հետ, որի հետ կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Սերգեյ Լանովենկոն շեշտել է, որ «մենք շահագրգռված ենք նաեւ համագործակցելու հեռահաղորդակցային բնագավառի հետ, որը թափ է հավաքում»:
Softline (Հայաստանում Oracle-ի գործընկերը) ընկերության տնօրեն Արմեն Կարապետյանի խոսքերով, Oracle-ի լուծումները կարող են նպաստել ՀՀ ֆինանսական հատվածի արդյունավետության եւ անվտանգության բարձրացմանը: Նա նկատել է, որ հայաստանյան որոշ բանկեր արդեն օգտագործում են Oracle-ի արտադրանքը:

12:08 | 21.10.09 | Новости | 6317
Как сообщил директор департамента развития Oracle по странам Восточной Европы и СНГ Боб Грох (Bob Hroch), компания производит более 3 тыс. продуктов, а в Армении будет делать акцент на технологические решения для банковского и финансового секторов.
Как отметил директор по продажам Oracle в странах СНГ Сергей Лановенко, «Армения всегда была технологическим центром, и это видно по передовым проектам в области IT».
Он подчеркнул, что Oracle в Армении уже работает с Центральным банком, с которым заключен меморандум о взаимопонимании. Сергей Лановенко подчеркнул, что «мы также заинтересованы в сотрудничестве с телекоммуникационной отраслью, которая набирает обороты».
По словам директора компании Softline (партнер Oracle в Армении) Армена Карапетяна, решения Oracle могут оказать содействие в повышении эффективности и безопасности финансового сектора Армении. Он заметил, что некоторые армянские банки уже используют продукты Oracle.