09:38 | 14.10.09 | Նորություններ | 5443
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ն այսօր մրցակցային շուկայում առաջինն է շարժական կապի ժամանակակից ծառայությունների, այդ թվում՝ լայնաշերտ ինտերնետ ապահովելու առումով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին ասել է "ՎիվաՍել-ՄՏՍ"-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` ԵՊՀ Իջեւանի մասնաճյուղի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
"Ամենաթանկ արժեքը մարդկային կապիտալն է եւ այդ ներուժով` ստանձնած պարտավորությունները կատարելը: Միշտ պարտավորվել ենք ցանց ստեղծելու առումով եւ մեր ուժերը շարունակաբար ներդնելով` գնացել ենք առաջ: Երրորդ սերնդի ցանց ապահովելը մեկն էր այն պարտավորություններից, որը ստանձնել էր շարժական կապին օպերատորը: Այսօր արդեն, ՎիվաՍել- ՄՏՍ-ն առաջարկում է այդ ցանցի ընձեռած հնարավորություններից օգտվելու տարբեր լուծումներ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այսօր մրցակցային շուկայում առաջինն է շարժական կապի ժամանակակից ծառայությունների, այդ թվում՝ լայնաշերտ ինտերնետ ապահովելու առումով", - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ոլորտի հետագա զարգացումն ապահովելու եւ հաջողությունների հասնելու համար "ՎիվաՍել-ՄՏՍ"-ի գլխավոր տնօրենը կարեւոր համարել վաղվա մասնագետներին ընդառաջ գնալու բիզնեսի պատրաստակամությունը:

09:38 | 14.10.09 | News | 5225
Yerevan /Mediamax/. VivaCell-MTS is the leader in providing modern services of mobile connection, including broadband internet.
Mediamax was informed in the press service of VivaCell-MTS that the company General Director Ralph Yirikian said this during a meeting with students of Ijevan branch of Yerevan State University.
During the meeting, students gained the chance to get familiar with the management model and the five years’ history of success for the leading operator in mobile connection in Armenia.
“Human resources are the most valuable capital for any country. Formation and management of that capital and training of future specialists and leaders is our task”, Ralph Yirikian stated.
“Readiness of business to meet the needs of today’s students halfway is extremely important for developing the sphere of information technologies”, VivaCell-MTS Head stated.