10:55 | 06.10.09 | Նորություններ | 6037
Երեւան /Մեդիամաքս/. WiMAX օպերատորներ “Cornet-AM”-ն ու iCon Communicaitions-ը ակտիվ աշխատանքներն են տանում ծածկույթի ընդլայնման եւ ծառայությունների որակի բարձրացման ուղղությամբ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է iCon Communicaitions-ի կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը, ընկերությունը բաժանորդների թվի զգալի աճ է գրանցել ծածկույթի աշխարհագրության ընդլայնման եւ Երեւանի Նոր-Նորք, Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան, Քասախ գուղում եւ Վահագնի թաղամասում ծածկույթ ապահովելուց հետո:
Րաֆֆի Քասարջյանը տեղեկացրել է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին, որ տնային պայմաններում օգտագործման նշանակություն ունեցող մոդեմներն ու USB-մոդեմները հավասար պահանջարկ են վայելում: Ֆիզիկական անձիք նախընտրում են iCon entry եւ iCon connect  փաթեթները, իսկ կորպորատիվ բաժանորդները` iCon media եւ iCon optima փաթեթները:
Խոսելով ընկերության հետագա ծրագրերի մասին` Րաֆֆի Քասարջյանը տեղեկացրել է, որ մոտակա ամիսներին բազային կայանների թիվը կհասնի 70-ի, ինչը թույլ կտա Երեւանում լիարժեք ծածկույթ ապահովել: Ընկերությունը նախատեսում է ծածկել հանրապետության ողջ տարածքը 2010 թվականին:
Ներկայումս iCon-ի ծածկույթը Երեւանում կազմում է 70 ք.կմ.` ներառելով Կենտրոն, Արաբկիր, Աջափնյակ, Զեյթուն, Նոր-Նորք եւ Ավան համայնքները. այստեղ տեղադրված են 38 բազային կայաններ:
“Cornet-AM”-ի գլխավոր տնօրեն Բորիս Դեմիրխանյանը կարծում է, որ ընկերության  յուրաքանչյուր ծառայություն ունի իր սպառողը, սակայն “միանշանակ կարելի է խոսել որակյալ ծառայությունների նկատմամբ տնային բաժանորդների հետաքրքրության աճի մասին”:
Պատասխանելով սակագների հնարավոր իջեցման մասին հարցին` հաշվի առնելով “ԱրմենՏել”-ի կողմից մեծածախ ինտերնետի սակագների նվազեցման փաստը` Բորիս Դեմիրխանյանը նշել է, որ “Cornet-AM”- ը միշտ զգտում է վարել հավասարկշռված գնային քաղաքականություն եւ առաջարկում է տարբեր փաթեթներ, որոնք կոչված են օպտիմալացնել ծառայությունը վերջնական բաժանորդի համար:
“Այս համատեքստում մեր ընկերությանը հարկավոր չէ սպասել մայրուղային գծերի սակագների իջեցմանը, որպեսզի առավել գրավիչ դարձնել ծառայությունը մեր բաժանորդների համար”, - ասել է “Cornet-AM”-ի ղեկավարը:
“Cornet-AM”-ը ծառայություներ է մատուցում Երեւանում, ինչպես նաեւ հանրապետության 18 քաղաքներում. Վանաձոր, Գյումրի, Սեւան, Գավառ, Հրազդան, Չարենցավան,Դիլիջան, Իջեւան, Սպիտակ, Ստեփանավան, Աշտարակ, Աբովյան, Արտաշատ, Արմավիր, Էջմիածին, Գորիս, Կապան եւ Ալավերդի:
Բորիս Դեմիրխանյանի խոսքերով, տեխնոլոգիական հնարավորությունների շնորհիվ ընկերության բաժանորդները կարող են օգտվել “Cornet-AM”-ի ծառայություններից նաեւ Ծաղկաձորում, Մասիսում եւ Օշականում եւ այլ բնակավայրերում:

10:55 | 06.10.09 | Новости | 6047
Ереван /Медиамакс/. WiМAX-операторы «Корнет-АМ» и iCon Communications ведут активные работы по расширению зон покрытия и повышению качества услуг.
Как сообщил в интервью Медиамакс коммерческий директор iCON Communications Раффи Касарджян, компания зафиксировала значительный рост числа абонентов после расширения географии покрытия и начала предоставления услуг в ереванских общинах Нор-Норк, Аван, Канакер-Зейтун, селе Касах и жилом массиве Ваагни.
Раффи Касарджян сообщил Медиамакс, что модемы домашнего предназначения и USB-модемы пользуются равной популярностью. Физические лица отдают предпочтение пакетам iCon entry и iCon connect, а для корпоративных клиентов наиболее предпочтительны тарифные планы iCon media и iCon optima.
Говоря о дальнейших планах компании, Раффи Касарджян сообщил, в ближайшие месяцы число базовых станций достигнет 70-ти, что позволит обеспечить полное покрытие в Ереване. Компания планирует охватить всю территорию республики в 2010 году.
На данный момент площадь покрытия iCon в Ереване составляет 70 кв.км, включая общины Кентрон, Арабкир, Ачапняк, Зейтун, Нор-Норк и Аван: здесь расположены 38 базовых станций.
Генеральный директор «Корнет-АМ» Бориса Демирханян считает, что каждая услуга компании имеет свою нишу и своего потребителя, однако «можно однозначно говорить о тенденции роста интереса домашних пользователей к качественным услугам».
Отвечая на вопрос о возможном снижении тарифов услуг ввиду снижения цен на оптовый интернет со стороны компании «АрменТел», Борис Демирханян заметил, что «Корнет-АМ» старается вести взвешенную ценовую политику и предлагает различные пакеты, призванные оптимизировать услугу для конечного пользователя.
«В этом контексте нашей компании не надо ждать снижения тарифов на магистральные ресурсы, чтобы сделать услугу более привлекательной для своего потребителя», - сказал глава «Корнет-АМ».
«Корнет-АМ» предоставляет услуги в Ереване, а также в 18 городах республики: Ванадзор, Гюмри, Севан, Гавар, Раздан, Чаренцаван, Дилижан, Иджеван, Спитак, Степанаван, Аштарак, Абовян, Арташат, Армавир, Эчмиадзин, Горис, Капан и Алаверди.
По словам Бориса Демирханяна, в силу технологических возможностей клиенты компании могут пользоваться связью «Корнет-АМ» также в Цахкадзоре, Масисе и Ошакане и других населенных пунктах. --0--